Каталог матеріалів

Урок №69 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо багатоцифрові числа письмово

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 69. Додаємо і віднімаємо багатоцифрові числа письмово

Мета: формувати навички письмового додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати прийом додавання і віднімання багатоцифрових чисел, з’ясувати доцільність переставляння доданків у випадку додавання більшого числа до меншого; прийом письмового додавання трицифрових чисел у випадку трьох доданків. Перенести спосіб міркування на випадки додавання багатоцифрових чисел. Формувати навички письмового додавання трьох доданків у межах багатоцифрових чисел, в тому числі із застосуванням переставного закону додавання; навички письмового віднімання багатоцифрових чисел, перевірки правильності виконання обчислення; письмового додавання багатоцифрових чисел; уміння досліджувати залежності значення суми від зміни обох доданків; уміння розв’язувати задачі, обернені до задач на різницеве порівняння двох часток; розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 12. Завдання 2. Знайди значення виразів письмово.

Слайд 13. Завдання 3. Знайди значення виразів письмово.

Слайд 14. Завдання 4. Знайди значення сум трьох доданків письмово, у разі потреби застосовуючи переставний закон додавання.

Слайд 15. Завдання 5. Знайди значення сум трьох доданків письмово, у разі потреби застосовуючи переставний закон додавання.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 6. Визнач, на скільки можна зменшити число 843 957, щоб змінилися цифри, які стоять у розрядах одиниць, десятків і сотень, а цифри, які стоять в інших розрядах, не змінилися. Розглянь різні варіанти. Перевір свої міркування обчисленням.

Слайд 18. Завдання 7. Віднови розв’язання.

Слайд 19. Завдання 8. Порівняй числові вирази. Які вирази можна порівняти без обчислень?

Слайд 20. Завдання 9. Розв’яжи задачі.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 23. Завдання 2. Виконай додавання письмово. Перевір результати. Чим цікаві суми в другому рядку? Чи зручно до меншого числа додавати більше? Який закон слід застосувати?

Слайд 24. Завдання 3. Знайди значення сум письмово. У чому особливість письмового прийому в разі додавання трьох доданків?

Слайд 25. Завдання 4. У кожному стовпчику знайди значення першої суми письмово. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення другої суми? Знайди її значення.

Слайд 26. Завдання 5. Знайди значення сум письмово.

Слайд 27-28. Завдання 6. Знайди значення різниць письмово. Виконай перевірку.

Слайд 29. Завдання 7. Софійка стверджує, що в кожному стовпчику значення сум однакові. Доведи або спростуй її твердження.

Слайд 30. Завдання 8. Андрій зменшив число 27 008 на 6779. Хлопчик стверджує, що значення різниці буде більшим за 20 000. Доведи або спростуй його твердження.

Слайд 31. Завдання 9. На скільки можна зменшити число 69 586 так, щоб змінилися цифри, які стоять у розрядах одиниць і десятків, а цифри в інших розрядах залишились тими самими? Розглянь різні варіанти. Перевір свої міркування обчисленням.

Слайд 32. Завдання 10. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі.

Слайд 33-34. Завдання 11. Розв’яжи задачі. Що відмінне в їх розв’язаннях?

Слайд 35. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 36-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні