Каталог матеріалів

Урок №68 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо багатоцифрові числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 68. Додаємо і віднімаємо багатоцифрові числа

Мета: формувати навички письмового додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати способи міркування при усному додаванні та відніманні: додавання (віднімання) способом укрупнення розрядних одиниць, додавання (віднімання) частинами на підставі правила додавання (віднімання) суми до (від) числа; додавання (віднімання) на підставі правила додавання (віднімання) числа до (від) суми; порозрядне додавання (віднімання); додавання (віднімання) способом округлення, — та вміння їх застосовувати при додаванні та відніманні круглих багатоцифрових чисел у випадках, які зводяться до додавання та віднімання в межах 100. Актуалізувати письмовий прийом додавання та віднімання трицифрових чисел. Створити проблемну ситуацію, за якої виявляється неможливим застосувати усні прийоми для обчислення сум та різниць. Розв’язати проблемну ситуацію, внаслідок чого здійснити ознайомлення із письмовим прийомом додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Формувати вміння виконувати письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел; розв’язувати складені задачі, що містять збільшення або зменшення числа на кілька одиниць, сформульовані у непрямій формі. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на час; на роботу з даними. Формувати вміння обчислювати значення виразів зручним способом. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 3-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Прокоментуй подані розв’язання. Які прийоми обчислення використано?

Слайд 11. Завдання 2. Згадай алгоритм письмового додавання (віднімання). Знайди значення виразів письмово.

Слайд 12-13. Завдання 3. У кожному рядку зістав вирази, прокоментуй перше роз в’язання. Чи можна міркувати так само під час знаходження значень решти виразів у рядку?

Слайд 14. Алгоритм письмового додавання (віднімання).

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 4. Знайди значення виразів письмово.

Слайд 18-19. Завдання 5. Розв’яжи задачі.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. У кожному стовпчику знайди значення першого виразу, використавши прийом порозрядного обчислення. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення другого виразу?

Слайд 22. Завдання 2. Чи зручно, на твою думку, використовувати усні прийоми, щоб знайти значення поданих виразів? Який прийом доцільно застосувати? Прокоментуй роз в’язання.

Слайд 23-24. Завдання 3. Знайди значення виразів зручним способом.

Слайд 25. Алгоритм письмового додавання (віднімання).

Слайд 26. Завдання 4. Розв’яжи задачі.

Слайд 27. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 28-29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні