Каталог матеріалів

Урок №68 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Додаємо і віднімаємо числа з переходом через розряд

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 68

Тема. Додаємо і віднімаємо числа з переходом через розряд

Мета: формувати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задач, актуалізувати правило додавання числа до суми, правило віднімання числа від суми; формувати вміння додавати одноцифрове число до двоцифрового з переходом через розряд, віднімати одноцифрове число від двоцифрового з переходом через розряд, вміння розв’язувати задачі різни способами та записувати розв’язання задачі виразом; складати обернені задачі до складеної.

Очікувані результати: здобувач освіти має обчислювальні навички, вміє розв’язувати задачі, вміє застосовувати правило додавання числа до суми, правило віднімання числа від суми; вміє додавати одноцифрове число до двоцифрового з переходом через розряд, віднімати одноцифрове число від двоцифрового з переходом через розряд, вміє розв’язувати задачі різними способами та записувати розв’язання задачі виразом; складати обернені задачі до складеної.

 

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Слайд 8. Вправа «Число дня».

Слайд 9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-13. Усне опитування.

Слайд 14. Геометрична хвилинка.

ІІІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.

Формування обчислювальних навичок.

Слайд 15-16. Завдання 1. Обчисли за схемами з коментарем.

Формування вміння розв’язувати задачі двома способами.

Слайд 17-18. Завдання 2. Поясни, як діти міркували, розв'язуючи задачі.

Слайд 19-20. Завдання 2. Розв'яжи задачу.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 3. Розв'яжи задачу усно. Запиши лише її розв'язання та відповідь.

Формування вміння складати обернені задачі до складеної задачі.

Слайд 23-24. Завдання 3. Щоб перевірити правильність розв'язку задачі, Катруся і Тарас склали обернені задачі. Визнач за схемами, які саме задачі склали діти.

Слайд 25. Завдання 3. Розв'яжи задачу усно. Щоб перевірити правильність розв'язку Задачі, Катруся і Тарасик склали обернені задачі. За схемами визнач, які саме задачі склали учні.

Розвиток функціонального мислення учнів.

Слайд 26-28. Завдання 4. Віднови істинні рівності.

Слайд 29. Завдання 5. Запиши такі цифри, щоб утворилися істинні рівності.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 31. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні