Каталог матеріалів

Урок №68 для 1 класу з української мови за М. Вашуленко - Читання. Звуки [н], [н'], позначення їх буквою н, Н (ен). Читання складів і слів з вивченими буквами

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку українська мова (навчання грамоти) з використанням посібника «Українська мова. Буквар» (у 6-и частинах) Автори: М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко, О.Ю.Прищепа (2023 року випуску) для 1 класу за програмою НУШ

Урок №068. Читання. Звуки [н], [н'], позначення їх буквою н, Н (ен). Читання складів і слів з вивченими буквами.

Очікувані результати: учні формують поняття про букви, учні продовжують формувати поняття про звуки, навичку правильного визначення звуку; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

учити учнів розрізняти звуки [н] і [н’], сприймати на слух невеликий текст, виокремлювати в ньому слова зі звуками [н] і [н’]; ознайомити учнів з друкованою буквою н, Н, що може позначати звуки [н] і [н’]; формувати вміння читати склади-злиття і слова з буквою н, добирати слова зі звуками [н] і [н’];

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати вміння розповідати за малюнком, сприймати на слух невеликий текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; виховувати інтерес до читання, дбайливе ставлення до природи, працелюбність; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

  • Організаційний етап

Слайд 3. Психологічна настанова – «Веселка».

Слайд 4-6. Артикуляційні вправи.

  • Мотивація навчальної діяльності

Слайд 7. Робота над скоромовкою

Слайд 8. Гімнастика для очей.

  • Повідомлення теми і мети уроку

IІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 9-10. Правильно вимовляємо звуки.

Слайд 11.  Склади звукові схеми до слів.

Слайд 12-13. Знайомимося з буквою «ен».

Слайд 14. Пофантазуйте, на що схожа буква.

Слайд 15. Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.

Слайд 16. Рухлива вправа.

Слайд 17. Назви предмети. Порівняй перші звуки в словах.

Слайд 18. Послухайте вірш. Запам’ятайте слова зі звуками [н], [н ].

Слайд 19. Зафарбуй стільки клітинок, скільки у слові звуків [н]. Побудуй звукову схему слова, у якому дві букви н і три склади. Постав наголос.

Слайд 20. З'єднай лініями всі букви н. будь уважним / уважною.

Слайд 21. Пропиши малу друковану букву н.

Слайд 22. Надрукуй у клітинках букву н. Прочитай утворені склади.

Слайд 23. Читання обернених та прямих складів.

Слайд 24-25. Читання слів.

Слайд 26. Читання речень за допомогою малюнків.

Слайд 27. Прочитай слова. Обведи слово, яке відповідає кожному малюнку.

Слайд 28. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

Слайд 29. Складіть розповідь за малюнком. Придумайте їй назву.

Слайд 30. Прочитай.

Слайд 31. Послухай (прочитай) вірш Варвари Гринько.

— Нанизала намистинки,

Намистинки з горобинки, — Низочку одненьку.

Засвітилось променисто.

На кофтиночці намисто,

як коралі в неньки.

Слайд 32. Гра «Так чи ні?»

Зіграти хочеться мені

З тобою, друже, в «так» чи «ні».

Тобі питання задаю,

Готуй же відповідь свою!

Відповідай, коли мастак,

Чи «ні», чи «так»!

У слові лимон чуємо голосні звуки [и], [о]? (так)

Звук [а] у слові малина чуємо на початку слова? (ні)

У слові Олена два склади? (ні)

У слові Алан наголошений третій склад? (ні)

У слові книги чотири звуки? (ні)

 «Їжачок прочитав цікаву книгу». Це речення складається з чотирьох слів? (так)

Слайд 33. Гра «Розгадай кросворд».

— Діти, давайте розгадаємо кросворд.

  1. Як говорить дитинка, коли хоче з кимось поділитися? (на)
  2. Як кажуть, коли заперечують? (ні)
  3. Як кажуть, коли підганяють коника? (но)

— Який звук ми чуємо на початку слів? (н)

Слайд 34. Online завдання.

— Розподіли букви на дві частини. Букви Н, н перемісти у намет, інші букви - на алфавіт,

ІV. Підсумок та рефлексія уроку. Поділися своїми враженнями від уроку.

Слайд 35. З якою буквою ознайомилися на уроці? (Н)

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні