Каталог матеріалів

Урок №67 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Навчаюся писати закінчення іменників чоловічого роду на – р в орудному відмінку однини.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №67. Навчаюся писати закінчення іменників чоловічого роду на – р в орудному відмінку однини.

Мета: ознайомити учнів з правописом закінчень іменників чоловічого роду з основою на -р в орудному відмінку; формувати вміння працювати з орфографічним словником для перевірки правопису закінчень іменників з основою на -р в орудному відмінку однини; виховувати повагу до людей будь-якої професії; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6. Прочитай твір учня про професії. Розкажи, які професії тобі

Подобаються.

Слайд 7. Випиши з тексту іменники — назви професій з основою на -р.

Визнач відмінок іменників. Познач у них закінчення.

Слайд 8. Зроби висновок про правопис іменників чоловічого роду

з основою на -р в орудному відмінку однини. Звір його із правилом.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 10. Прочитай текст. Добери до нього заголовок.

Слайд 11. Запиши перший абзац тексту, уставляючи пропущені закінчення

в іменниках чоловічого роду на -р. Користуйся словником.

Слайд 12. Склади і запиши кілька речень про професії своїх батьків.

Уживай у реченнях іменники в орудному відмінку однини.

Слайд 13. Хвилинка спілкування.

Слайд 14. Прочитай слова, правильно вимовляючи подовжені м’які приголосні звуки.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Установіть відповідність між іменником — назвою професії

і висловом, пов’язаним із цією професією. Дізнайтеся, що

означає кожен вислів у фразеологічному словнику.

Слайд 17. Поставте іменники — назви професій у форму орудного відмінка однини. Перевірте відмінкові закінчення за орфографічним словником.

Слайд 18. Складіть і запишіть розповідь про професії. Використайте

іменники — назви професій у формі орудного відмінка.

Слайд 19. Прочитайте сполучення слів. Установіть відповідність і поясніть, про кого так говорять.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні