Каталог матеріалів

Урок №66 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування задач та вправ на обчислення виразів піднесення до степеня.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 66. Розв’язування задач та вправ на обчислення виразів піднесення до степеня.

Мета: систематизувати знання про арифметичні дії; удосконалити вміння множити натуральні числа використовувати властивості множення натуральних чисел; підносити число до степеня, зокрема до квадрата і куба; формувати навички розв'язувати прикладні задачі; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні здійснюють піднесення числа до степеня, зокрема, до квадрата і куба, здійснюють письмове і усне множення натуральних чисел.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 6. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Основні поняття про піднесення до степеня натуральних чисел. Таблиці піднесення до степеня.

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Формування вмінь. Усні завдання.
Слайд 11. Формування вмінь. Використовуючи таблиці квадратів і кубів чисел, знайди х, якщо:

1) х2 = 144;  2) 225= х2;  3) х3 = 125;  4) 1000 = х3.

Слайд 12-25. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 2-4 рівня складності № 699, 701, 707, 712.
Слайд 26. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 27. Завдання: Порівняй значення виразів:

 15a + 45 та а + 169, якщо a = 9.

Слайд 28. Завдання. Знайди значення виразу:

1) 5х2 — 2х, якщо х = 3, 5;

2) 4у3 + 102у, якщо у = 6, 7.

Слайд 29. Індивідуальна робота.

Використовуючи таблиці квадратів і кубів чисел (Інтернет ресурс) знайди х, якщо: 1) х2 = 841;  2) 5 476= х2;  3) х3 = 512; 4) 343 = х3.

Слайд 30. Задачі на логіку. Чи може сума трьох одноцифрових чисел дорівнювати їхньому добутку? Якщо так, наведи письмово приклад.

Підсумок

Слайд 31. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні