Каталог матеріалів

Урок №66 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Маса. Зважування предметів. Зважування і відважування предметів. Задачі на обчислення маси.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

 

Урок №66.

Тема. Маса. Зважування предметів. Зважування і відважування предметів. Задачі на обчислення маси.

Мета: ознайомити учнів із поняттями «маса»; вчити порівнювати предмети за їх масою за допомогою підручних засобів і терезів; формувати вміння зважувати і відважувати предмети; розвивати вміння аналізувати та виконувати математичні вирази, перевіряти правильність рівностей і нерівностей; розширювати знання учнів про геометричні фігури через виконання тренувальних завдань; формувати вміння правильно розв’язувати задачі на обчислення маси; розвивати навички самоперевірки та впевненості у власних знаннях; виховувати уважність, посидючість та інтерес до математики.

Математичні компетентності. Зважування і відважування об’єктів (предметів). Задачі на обчислення маси.

Ключові компетентності. Уміння отримувати інформацію за сторінками підручника.

Інтегрований навчальний зміст. Режим харчування. Загартовування.

Очікувані результати:

  • знають поняття «маса»;
  • порівнюють предмети за їх масою за допомогою підручних засобів і терезів;
  • зважують і відважують предмети;
  • аналізують та виконують математичні вирази, перевіряють правильність рівностей і нерівностей;
  • називають геометричні фігури;
  • розв’язують задачі на обчислення маси;
  • використовують отримані знання в повсякденному житті.

Обладнання. Кульки з крупою, цукром, цукерками (по 1 кг в кожному), з іграшками. Терези, гирі масою 1 кг, 2 кг, 5 кг. Реальні ваги або їх макети: давні тарілки/шальки, які чітко ілюструють процес зважування; сучасні — механічні, електронні тощо. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Лічба від 0 до 10 в порядку зростання.

Слайд 4. Лічба від 10 до 0 в порядку спадання.

Слайд 5. Гра «Математична естафета». Робота в парах.

Слайд 6. Підготовчі вправи. Гра «Визнач (на око) що легше».

Слайд 7. Підготовчі вправи. Гра «Визнач (на око) що легше».

Слайд 8. Підготовчі вправи. Гра «Визнач (на око) що легше».

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Письмова робота.

Слайд 11. Визначення маси.

Слайд 12. Визначення маси.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Робота над загадкою.

Слайд 15. Обчислення іменованих виразів.

Слайд 16. Бесіда про збереження власного здоров’я.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 18. Порівняння іменованих виразів.

Слайд 19. Порівняння.

Слайд 20. Розв’язування задачі.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Доповнення числа.

Слайд 23. Визначення маси покупки.

Слайд 24. Порівняння та розв’язування задач.

Слайд 25. Розв’язування задачі.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Визначення маси предметів (на око).

Слайд 28. Логічне завдання.

Підсумок. Рефлексія

Слайд 29. Вправа «Питання від братів Супер Маріо».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні