Каталог матеріалів

Урок №66-67 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розбираю займенники як частину мови. Закріплення і застосування знань про займенник

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 66-67. Розбираю займенники як частину мови. Закріплення і застосування знань про займенник

Мета: формувати вміння визначати особові займенники і вживати їх у власному мовленні, щоб уникати повторів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Сніжинки».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-10.  Вправа 1. Прочитай і спиши цікаві факти про Фінляндію. Підкресли особові займенники. Познач відмінок кожного.

Слайд 11-13.  Вправа 2. Спиши займенники. Познач над кожним його особу, користуючись правилом.

Слайд 14-15.  Вправа 3. Прочитай повідомлення Родзинки. Що тебе найбільше здивувало в ньому?

Слайд 16. Вправа 4. Розбери усно виділений у повідомленні Родзинки займенник як частину мови за поданим зразком.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Вправа 5. Які фінські змагання тебе зацікавили найбільше? У якому з них тобі хотілося б взяти участь? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 21-24. Вправа 6. Прочитай текст про цікаві явища природи у Фінляндії. Знайди в тексті займенники. Разом із сусідом/сусідкою по парті зробіть усно їх розбір — хтось розбере одне слово, а хтось — інше.

Слайд 25-26. Вправа 7. Випиши в колонку виділені в тексті попереднього завдання слова. Знайди в тексті антоніми до них і запиши у другу колонку.

Слайд 27-28. Вправа 7. Прочитай опис української ночі. Чи доводилося тобі спостерігати щось подібне? Спиши текст, уставивши пропущені орфограми. Підкресли займенники. Познач їхню особу.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 30. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 31-34. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні