Каталог матеріалів

Урок №65 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю пряме і переносне значення прикметників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 65. Розрізняю пряме і переносне значення прикметників

 

Мета: учити учнів встановлювати зв'язок між іменниками і прикметниками, утворювати словосполучення іменника з прикметниками; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації в тексті за поданими запитаннями; розвивати в учнів зв’язне мовлення, аналітико-синтетичне мислення; формувати інформаційно-комунікативну компетентність спілкування рідною мовою; виховувати любов до природи, тварин.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Гра «Так або ні». Учні намагаються відгадати слово, що задумав учитель. Для цього вони ставлять тільки такі питання, на які учитель може дати відповідь «Так» або «Ні».

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Фізкультхвилинка для очей.

Слайд 6. Вправа 1. Щебетунчик прочитав речення і намалював до кожного малюнки. Як думаєш, чи правильно хлопчик зрозумів значення

прикметника золоті в кожному реченні?

Слайд 7. Проведи дослідження.

Слайд 8. Вправа 2. Добери до кожного прикметника по два іменники, щоб утворилися сполучення слів у прямому і переносному значеннях. Скористайся довідкою.

Слайд 9. Вправа 2. Запиши утворені сполучення слів.

Підкресли ті, які мають пряме значення.

Слайд 10. Фізкультхвилинка.

ІІ. Основна частина.

Слайд 11.  Вправа 3. Відгадай загадку Родзинки. Запиши її та слово-відгадку. Підкресли прикметники, ужиті в переносному значенні.

Слайд 12. Вправа 4. Разом з однокласниками складіть і запишіть свої загадки про дерева, зображені на світлинах. Використовуйте прикметники.

Слайд 13. Вправа 4-5. Разом з однокласниками складіть і запишіть свої загадки про дерева, зображені на світлинах. Використовуйте прикметники. Визнач, чи є у складених загадках прикметники з переносним значенням. Підкресли їх.

Слайд 14. Вправа 4. Разом з однокласниками складіть і запишіть свої загадки про дерева, зображені на світлинах. Використовуйте прикметники.

Слайд 15. Вправа 4-5. Разом з однокласниками складіть і запишіть свої загадки про дерева, зображені на світлинах. Використовуйте прикметники. Визнач, чи є у складених загадках прикметники з переносним значенням. Підкресли їх.

Слайд 16-17. Вправа 7. Прочитай, як Читалочка описала персонажів із журналу коміксів. Ознаки яких тварин вона перенесла на людей? Устав назви цих тварин і запиши речення. Підкресли прикметники.

Слайд 17. Робота над загадкою. Друзі , відгадайте загадку.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Слайд 18. Робота в групах. Гра «Допоможи друзям». Щебетунчик має записати іменники, які з прикметниками вжиті у прямому значенні, а Читалочка – у переносному.

Рефлексія.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 20-21. Пояснення домашнього завдання. Вправа 6. Добери до поданих малюнків прикметники з переносним значенням. Склади з ними два речення і запиши.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні