Каталог матеріалів

Урок №65 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Досліджую відмінювання займенників 3-ої особи

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 65. Досліджую відмінювання займенників 3-ої особи

Мета: дати поняття про відмінювання займенників 3-ої особи;  формувати вміння визначати особові займенники і вживати їх у власному мовленні, щоб уникати повторів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови,  до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Валіза».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8.  Вправа 1. Розглянь таблицю відмінювання займенників 3-ої  особи.

Слайд 9.  Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 10-11.  Вправа 2. Допоможи Ґаджикові поставити займенники у відповідній формі. Спиши словосполучення, розкривши дужки.

Слайд 12. Вправа 3. Прочитай текст про країну, якою віртуально подорожувала Родзинка. Чи здогадуєшся, як вона називається?

Слайд 13. Вправа 4. Щоб перевірити назву країни, склади слово з виділених у тексті букв і прочитай його справа наліво. Знайди цю країну на карті.

Слайд 14. Інформація про Фінляндію.

Слайд 15. Вправа 5. Спиши текст із завдання 3. Підкресли займенники 3-ої особи. Познач над кожним його відмінок.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-19. Вправа 6. Кому ти замовляв/замовляла новорічні подарунки? Які саме? Напиши про це текст (3–4 речення). 

Слайд 20. Вправа 7. Прочитай імена фінських школярів. Яке з них належить хлопчикові, а яке — дівчинці, якщо відомо, що в імені хлопчика є подовжений м’який приголосний звук.

Слайд 21. Вправа 8. Родзинка вивчила кілька ввічливих слів фінською мовою. Прочитай, як вони звучать. Як ти вважаєш, чи схожі фінська й українська мови?

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 23. Рухлива вправа.

  1. Домашнє завдання.

Слайд 24-28. Пояснення домашнього завдання.

 

 

 

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні