Каталог матеріалів

Урок №64 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Дієприслівниковий зворот

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №64. Дієприслівниковий зворот

Мета: продовжити знайомити учнів із поняттям дієприслівникового звороту, його структурою та правилами вживання в реченні, розглянути правила пунктуації при використанні дієприслівникових зворотів, удосконалювати мовленнєві навички через вправи на побудову й редагування речень з використанням дієприслівникових зворотів, заохочувати грамотність і бажання використовувати різні мовні конструкції для яскравішого вираження думок.

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, здійснює емоційну саморегуляцію, доречно використовуючи вербальні та невербальні засоби (зокрема під час виступу перед аудиторією), характеризує взаємозв’язок між темою, мікротемами та основною думкою тексту, толерантно коментує різні погляди на обговорювану проблему, узагальнює їх, обстоює власну позицію, дотримується норм етикету, засад академічної доброчесності під час онлайн –спілкування, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки.

Обґрунтуйте пунктограму «Кома для відокремлення дієприслівникового звороту й одиничного дієприслівника».

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. СИТУАЦІЯ. Чи можете ви себе назвати досвідченим споживачем? Сформулюйте 4-5 порад про те, як правильно робити покупки, аби заощадити гроші. Використайте в кожній пораді дієприслівниковий зворот. Скористайтеся поданими сполученнями слів.

Слайд 11. І. Перебудуйте речення, замінюючи одне з особових дієслів дієприслівником, і запишіть Розставте розділові знаки.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-15. Гра «Відгадай фразеологізм». Розглянь зображення, яке згенерувала нейромережа  та назви фразеологізм, який йому відповідає.

Слайд 16. Ознайомся.

Слайд 17. Прочитайте речення. Поясніть суть долущених помилок. Відредагуйте речення усно (деякі слова можна пропускати або замінювати іншими).

Слайд 18. І. Прочитайте текст. Що відмінного в поглядах на життя учасників діалогу? Погляди кого з них вам ближчі? Чому?

Слайди 19-20. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні