Каталог матеріалів

Урок №63 з курсу "Я досліджую світ" для 1 класу за Т. В. Воронцовою - Громадський і спеціальний транспорт

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника «Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Хомич О. Л., Гарбузюк І. В., Андрук Н. В., Василенко К. С.»

Урок № 63. Громадський і спеціальний транспорт.

Очікувані результати:

Учні поповнюють словниковий запас словами, пов'язаними з громадським і спеціальним транспортом.

Розвивають навички слухання, сприймання інформації з текстів, ілюстрацій, відеоматеріалів та розповідей.

Навчаються працювати в парах і групах, співпрацювати під час виконання завдань.

Виховують повагу до працівників громадського і спеціального транспорту, усвідомлюють їхню роль у житті суспільства.

Формувати навички безпечної поведінки у громадському транспорті.

 Мета:

Формування предметних компетентностей:

Ознайомити учнів із видами громадського і спеціального транспорту, їх значення у житті людей.

Учити розпізнавати громадський і спеціальний транспорт за описом, його бачити та призначення.

Формувати вміння аналізувати інформацію, робити висновки, ділитися власними спостереженнями та враженнями.

Розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес, зв'язне мовлення.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: Розвивати вміння слухати, аналізувати інформацію про громадський і спеціальний транспорт; виконувати тематичні завдання; самоорганізовуватися для досягнення результату.

Загальнокультурна: Виховувати повагу до працівників громадського і спеціального транспорту та їх важливої роботи.

Комунікативна: Удосконалювати навички висловлювання думок, активного слухання; навчати формулювати короткі розповіді на тему транспорту.

Соціальна: Розвивати вміння співпрацювати в парах і групах; формувати навички толерантного спілкування.

Інформаційна: Учити знаходити та використовувати інформацію про транспорт з різних джерел; формулювати та аргументувати свої висновки.

Здоров'язберігаюча: Формувати усвідомлення важливості правил безпечної поведінки у громадському транспорті та повагу до роботи спеціального транспорту.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.    

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Пролунав уже дзвінок.

Розпочнімо наш урок.

Допитливі в класі діти

Хочуть знати все на світі.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Привіт, друзі! А яка зараз пора року?

Який місяць?

Яке сьогодні число?

Мої вітання! Яким було вранці небо, коли ми йшли до школи?

Що стосовно опадів?

Кому відома температура повітря?

Слайд5. Повідомлення теми тижня.

Цього тижня ви:

дізнаєтесь, які є види транспорту;

навчитеся бути ввічливими пасажирами;

створите реактивний двигун.

Слайд5. Розглянь малюнки та розкажи.

Слайд 6. Розглянь малюнки.

Який транспорт зображено на малюнках?

Слайд7. Фізкультхвилинка.

Слайд8. Поміркуй.

Чим схожі автобус та тролейбус?

Чим відрізняються?

Слайд9. Поміркуй.

Чим схожі трамвай та поїзд метро?

Чим відрізняються?

Слайд10. Поміркуй та розкажи.

Який громадський транспорт є у вашому населеному пункті?

Слайд11-14. Пригадай та розкажи.

Який з видів громадського та спеціального транспорту ви нещодавно бачили?

Слайд15-18. Цікаві завдання.

Допоможи пілоту дістатися до вертольота та дізнайся

Слайд19-21. Гра «Полічи і запиши».

Скільки всього пасажирів у автобусі?

Скільки всього людей у автобусі?

Слайд22. Полічи і запиши.

Скільки автомобілів кожного кольору на парковці?

Слайд25-26. Відгадай загадки.

Щоб мені кудись дійти,

Треба всю її пройти.

Бере початок від порога

Далека чи близька…

Тисне вчасно гальма й газ,

Відвезе усюди нас.

Для доріг він хлопець свій!

За кермом сидить... 

Слайд26. Поміркуй

Чи несе дорога якусь небезпеку?

Хто має дотримуватися правил дорожнього руху?

Слайд27. Поміркуй та розкажи.

Як потрібно себе поводити у громадському транспорті?

Слайд28-31. Запам’ятай правила поведінки у громадському транспорті.

Заходь в транспорт не поспішаючи, не штовхайся, намагайся не наступати людям на ноги.

Не заважай пасажирам.

Поступайся місцем старшим і дівчаткам, вживаючи «чарівні слова»

Слайд 32-33. Гра «Ти молодець!».

Лови м’ячик і скажи, як ти будеш поводитися

в транспорті.

Якщо ти скажеш вірно, то всі тобі кажемо

«Ти Молодець».

Слайд 34. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 35-37. Поміркуй та розкажи.

Як потрібно обходити громадський транспорт?

Розгляньте знаки. Що вони означають?

Слайд38. Створюємо реактивний двигун

Слайд39. Online завдання.

- Відскануй QR-код або натисни жовтий круг!

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні