Каталог матеріалів

Урок №62 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Вид і час дієприслівників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 62.

Тема. Вид і час дієприслівників

Мета: сформувати в учнів чітке розуміння поняття дієприслівника, його виду та часу; учити визначати вид і час дієприслівників у реченні; утворювати дієприслівники від дієслів; правильно вживати дієприслівники в мовленні; розвивати вміння розпізнавати дієприслівники в тексті, визначати їх вид і час; розширювати словниковий запас; виховати мовну свідомість та прагнення до мовної досконалості.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає вид і час дієприслівників; утворює дієприслівники від дієслів; підкреслює члени речення; розбирає дієприслівник як особливу форму дієслова;  збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-7. Ключі до успіху на ЗНО (https://zno.osvita.ua/ )

Слайд 11. Спостереження. Прочитайте речення та виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Зауважте.

Слайд 14. Перебудуйте речення на ускладнені одиничними дієприслівниками чи дієприслівниковими зворотами (за зразком).

Слайд 15. Перепишіть речення, замінюючи дієслова в дужках дієприслівниками.

Слайд 16. Перевір себе. З виділених букв дієприслівників доконаного виду складіть пропущене в прислів’ї слово.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

Слайд 20. Зауважте.

Слайд 21. Прочитайте текст. У яких образах байки ви впізнали свідомих українців, перевертня, ворога? Замініть розмовну форму виділених дієслів на літературну (письмово). Випишіть із тексту байки дієприслівник, розберіть його як форму дієслова.

Слайд 22. Перевір себе.

Слайд 23. Прослухайте пісню «Соколи» й напишіть вільне есе на тему «Птахи як народні символи». Використайте одиничні дієприслівники та дієприслівникові звороти.

Слайд 24. Розгадайте ребус. Перепишіть прислів’я, уставивши слово-відгадку. Підкресліть члени речення. 

Слайд 25. Прочитайте, правильно вимовляючи дієприслівники (за зразком).

Закріплення вивченого

Слайди 26-27. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 29. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні