Каталог матеріалів

Урок №62 з курсу "Я досліджую світ" для 1 класу за Т. В. Воронцовою - Повітряний транспорт. Водний транспорт.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника «Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Хомич О. Л., Гарбузюк І. В., Андрук Н. В., Василенко К. С.»

Урок № 62. Залізничний транспорт. Транспорт у повітрі.

Очікувані результати:

Учні освоюють знання про основні види повітряного та водного транспорту, їх особливості та призначення.

Поповнюють словниковий запас словами, пов'язаними з повітряним і водним транспортом та їх характеристиками.

Розвивають навички слухання, сприймання інформації з текстів, ілюстрацій, відеоматеріалів та розповідей.

Навчаються працювати в парах і групах, співпрацювати під час виконання завдань.

Виховують повагу до працівників повітряного і водного транспорту, інтереси до транспорту і прагнення бачити нове.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Ознайомити учнів із видами повітряного та водного транспорту, їх роль у житті суспільства.

Учити розпізнавати повітряний і водний транспорт за описом, його бачити та призначення.

Формувати вміння аналізувати інформацію, робити висновки, ділитися власними спостереженнями та враженнями.

Розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес, зв'язне мовлення.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: Розвивати вміння слухати, аналізувати інформацію про повітряний і водний транспорт; виконувати тематичні завдання; самоорганізовуватися для досягнення результату.

Загальнокультурної: Виховувати повагу до працівників транспорту, які забезпечують функціонування повітряного і водного транспорту, та їхнього внеску в суспільство.

Комунікативної: Удосконалювати навички висловлювання думок, активного слухання; навчати формулювати короткі розповіді на тему транспорту.

Соціальна: Розвивати вміння співпрацювати в парах і групах; формувати навички толерантного спілкування.

Інформаційної: Учити знаходити та використовувати інформацію про повітряний і водний транспорт з різних джерел; формулювати та аргументувати свої висновки.

Здоров'язберігаюча: Формувати усвідомлення важливості правил безпеки під час використання повітряним та водним транспортом.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.    

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Пролунав уже дзвінок.

Розпочнімо наш урок.

Допитливі в класі діти

Хочуть знати все на світі.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Привіт, друзі! А яка зараз пора року?

Який місяць?

Яке сьогодні число?

Мої вітання! Яким було вранці небо, коли ми йшли до школи?

Що стосовно опадів?

Кому відома температура повітря?

Слайд5. Повідомлення теми тижня.

Цього тижня ви:

дізнаєтесь, які є види транспорту;

навчитеся бути ввічливими пасажирами;

створите реактивний двигун.

Слайд5. Розглянь малюнки та розкажи.

Слайд6-7. Зверни увагу.

Першим повітряним транспортом був дирижабль

Нині можна хіба що розважитися, політавши на повітряній кулі.

А швидко дістатися з одного куточка планети в інший можна літаком або гелікоптером

Слайд8. Гімнастика для очей.

Слайд 9. Розглянь малюнки та розкажи.

Який є повітряний транспорт?

Слайд10. Поміркуй.

Де можна сісти у літак?

Слайд11. Поміркуй.

- Хто керує літаком?

- Хто обслуговує пасажирів літака?

Слайд12. Розкажи.

Чи хотіли б спробувати?

Чи літав ти колись літаком?

Слайд13-15. Розв’яжи задачу.

Паперовий літак Андрія пролетів 7 метрів, а літачок Каті – на 2 метри більше.

Яку відстань пролетів літачок Каті?

Слайд16. Знайди тінь кожного літака.

Виконай завдання

Слайд17. Фізкультхвилинка

Слайд 18-19. Зверни увагу.

До появи літаків кораблі перевозили вантажі та пасажирів у різні куточки планети.

Існує багато видів водного транспорту.

Це човни, яхти, катери, баржі, пороми, круїзні лайнери

Слайд20. Розглянь малюнки та назви.

Які є види водного транспорту?

Слайд21. Розглянь малюнки та назви.

Які є види водного транспорту?

Слайд22-24. Розкажи.

Чи хотіли б спробувати?

Чи доводилося вам користуватися водним транспортом?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Online завдання

Відскануй QR-код або натисни жовтий круг!

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні