Каталог матеріалів

Урок №62 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Дієприслівник як форма дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №62. Дієприслівник як форма дієслова

Мета: ознайомити учнів із дієприслівником як формою дієслова, його граматичними ознаками, розкрити роль дієприслівників у будові речень, акцентуючи на їх здатності виражати додаткові дії, формувати навички побудови речень із дієприслівниковими зворотами, розвивати творчі здібності учнів через складання текстів, які містять дієприслівники, формувати розуміння важливості різноманітних мовних форм для точного вираження думок;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, здійснює емоційну саморегуляцію, доречно використовуючи вербальні та невербальні засоби (зокрема під час виступу перед аудиторією), характеризує взаємозв’язок між темою, мікротемами та основною думкою тексту, толерантно коментує різні погляди на обговорювану проблему, узагальнює їх, обстоює власну позицію, дотримується норм етикету, засад академічної доброчесності під час онлайн –спілкування, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Прочитайте перше речення. Які дві дії виконав лікар?

Слайд 9. Ознайомся. Загальне значення.

Слайд 10. Ознайомся. Морфологічні ознаки та синтаксична роль.

Слайд 11. Зверніть увагу!

Слайд 12. І. Установіть відповідність між фразеологізмами та їхніми лексичними значеннями. Усно опишіть ситуацію, за якої можна було б використати один із фразеологізмів.

Слайд 13. І. Прочитайте текст. Як би ви вчинили в подібних

ситуаціях? Як ви розумієте заголовок до тексту?

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Випишіть із кожного речення одне словосполучення з дієприслівником.

Слайд 16. КОЛО ДУМОК. Поясніть, у якому з двох речень виділене дієслово можна замінити дієприслівником.

Слайд 17. І. Доповніть усно кожне речення словосполученням, поданим поряд.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 20. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні