Каталог матеріалів

Урок №61 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на спільну роботу

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 61. Досліджуємо задачі на спільну роботу

Мета: формувати вміння розв’язувати ускладнені задачі на спільну роботу.

Дидактичні задачі. Актуалізувати розуміння способу розв’язування задач на спільну роботу, в яких шуканим є час спільної роботи. Дослідити задачі шляхом зміни шуканого. Узагальнити план розв’язування задач на спільну роботу. Актуалізувати способи міркування при множенні та діленні на розрядні одиниці 10 і 100; перенести зазначений спосіб міркування на випадки множення та ділення на інші розрядні одиниці 1000, 10 000, 100 000. Формувати здатність застосовувати правила множення та ділення на розрядну одиницю. Закріплювати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу. Удосконалювати обчислювальні навички множення та ділення круглих чисел способом укрупнення розрядних одиниць. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-13. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 1. Правило.

Слайд 16. Завдання 2. Згадай правила множення і ділення на розрядну одиницю 10; 100. Чи можна міркувати так само в разі множення і ділення на 1 000; 10 000; 100 000? Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18-22. Завдання 1. Склади задачу за таблицею. Перевір розв’язання задачі.

Слайд 23. Завдання 1. Правило.

Слайд 24. Завдання 2. Згадай правила множення і ділення на 10; на 100. У кожному стовпчику знайди значення перших двох виразів. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення решти виразів? Знайди їх значення.

Слайд 25-27. Завдання 3. Знайди значення виразів, користуючись поданим вище правилом.

Слайд 28. Завдання 4. Розв’яжи задачу.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні