Каталог матеріалів

Урок №60 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Поєдную прикметники з іменниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок №60. Поєдную прикметники з іменниками.

 

Мета: учити учнів встановлювати зв'язок між іменниками і прикметниками, утворювати словосполучення іменника з прикметниками; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації в тексті за поданими запитаннями; розвивати в учнів зв’язне мовлення, аналітико-синтетичне мислення; формувати інформаційно-комунікативну компетентність спілкування рідною мовою; виховувати культуру поведінки за столом.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Вправа «Шифрувальник». Закресліть усі букви «А» та прочитайте слово.

Слайд 4. Вправа «Асоціативний кущ». Які слова асоціюєте зі словом посуд?

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей «Сніжинка».

ІІ. Основна частина.

Слайд 7.  Вправа 1-2. Родзинка хоче повідомити інформацію. Прочитай слова, які вона для цього дібрала. Що називають ці слова? На які питання відповідають? Чи зрозуміло тобі, про що хоче розповісти Родзинка?

Вправа 3-4. Читалочка вирішила допомогти Родзинці. Вона пропонує їй іншу групу слів. Прочитай її. На які питання відповідають слова Читалочки? Що вони називають?

Слайд 8. Вправа 5. Добери до кожного слова Читалочки відповідний прикметник зі слів Родзинки. Запиши за зразком: Тарілка (яка?) керамічна.

Слайд 9. Вправа 6. Помірку, з якими словами зв'язані прикметники. Перевір себе за правилом.

Слайд 10. Фізкультхвилинка.

Слайд 11. Вправа 7. Читалочка готувалася до прийому гостей. Із книги добрих манер вона дізналася, як треба накривати стіл. Прочитай цю інформацію.

Слайд 12. Вправа 8. Спиши виділену частину тексту. Підкресли прикметники і іменник, з якими вони зв'язані.

Слайд 13-15. Вправа 9. Запиши відповіді на запитання Читалочки.

Слайд 16-17. Вправа 10. Відгадай загадку Щебетунчика. Запиши слово-відгадку. Добери до нього прикметники і запиши.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання. Вправа 11. Прочитай виділений у загадці прикметник. З яким іменником він зв'язаний? Випиши цей іменник з прикметником. Пригадай і запиши, яким ще буває чай.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні