Каталог матеріалів

Урок №60 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Дієслівні форми на -но, -то

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №60. Дієслівні форми на -но, -то

Мета: ознайомити учнів із дієслівними формами на -но, -то, їхніми особливостями та роллю в мовленні, виробити навички правильного вживання таких форм у різних мовних ситуаціях, формувати навички редагування текстів, що містять ці форми, для підвищення точності висловлювань, заохочувати інтерес до мовних особливостей та їхнього практичного застосування в повсякденному житті;

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. «Психоформула».

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Знайдіть у повідомленнях дієслівні форми на -но, -то.

Чи виражають ці слова результат дії?

Слайд 9. Ознайомся. Загальне значення та граматичні ознаки.

Слайд 10. Ознайомся. Особливості творення та вживання.

Слайд 11. І. Прочитайте речення. Знайдіть дієслівні форми на -но, -то.

Що вони виражають? Яким членом речення є ці слова?

Слайд 12. І. Перебудуйте письмово словосполучення, замінюючи дієприкметник дієслівною формою на -но, -то.

Слайд 13. Перевіряємо.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Прочитайте текст. Визначте фактичну інформацію та суб’єктивні судження. Чи погоджуєтеся ви із цими судженнями?

Слайд 16. ІІІ. Прочитайте наведений нижче текст. Чи є в ньому недостовірна інформація? Обґрунтуйте свою думку.

Слайд 17. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 18. Ознайомся. Побудова речень.

Слайд 19. З'ясуйте, яку помилку допущено в усіх поданих реченнях. Відредагуйте їх усно.

Слайд 20. СИТУАЦІЯ. Складіть до кожної описаної події повідомлення

(2-3 речення) для інформування громадськості, використовуючи дієслівні форми на -но, -то.

Слайд 21. І. Відновіть і запишіть прислів’я та приказки, уставляючи на місці пропуску дієслівні форми на -но, -то (оберіть із поданих у рамці).

Слайди 22-23. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Попкорн».

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні