Каталог матеріалів

Урок №60 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Дієприслівник як особлива форма дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 60.

Тема. Дієприслівник як особлива форма дієслова

Мета: ознайомити учнів з дієприслівником як особливою формою дієслова, застосувати його граматичні ознаки, навчити розпізнавати дієприслівники в тексті та правильно їх вживати у мовленні; розвивати творчі здібності; розширювати словниковий запас; виховувати уважність до мовленнєвої культури.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розпізнає різні форми дієслова, зокрема дієприслівники; називає прислівникові та дієслівні ознаки в дієприслівників; визначає суфікси та синтаксичну роль дієприслівників; здійснює пошукову роботу; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання на відповідність.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Поєднайте дієслова та їхні форми.

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте речення та виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Запам’ятай.

Слайд 10. Зауважте.

Слайд 11. Знайдіть і випишіть дієприслівники. З других букв виписаних слів складіть завершення вислову.

Слайд 12. Прочитайте. Випишіть із тексту дієприслівники разом із дієсловами, від яких вони залежать. Укажіть слова, що залежать від дієприслівників (усно). Які досягнення штучного інтелекту вам відомі?

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Робота в парах. Запитайте в робота чату GPT, як навчитися керувати дроном. Запишіть інформацію, доповнивши текст кількома дієприслівниками.

Слайд 18. Запам’ятовуємо наголос.

Закріплення вивченого

Слайд 19. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 20. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні