Каталог матеріалів

Урок №6 з всесвітньої історії для 7 класу. І.Я. Щупак, О.В. Бурлака та ін. - Священна Римська імперія та слов’янські держави.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Всесвітня історія» (підручник для 7 класу) Щупак І.Я., Бурлака О.В., Желіба О.В., Піскарьова І.О.

Урок №6 Священна Римська імперія та слов’янські держави.

Мета: ознайомити учнів з історією Священної Римської імперії, дати уявлення про військові походи німецьких імператорів, історію їх боротьби з папством; з’ясувати причини, які завадили створенню централізованої держави в Німеччині; висловлювати судження щодо тенденцій розвитку європейських держав; розвивати навички аналізу та застосування історичної інформації.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: називати час виникнення Священної Римської імперії, Угорського, Польського та Чеського королівств; розповідати про зв’язки Русі-України з Німецькою імперією, слов’янськими державами; пояснювати роль християнства у становленні держав у Німеччині, Угорщині, Польщі та Чехії, інших слов’янських народів; систематизувати інформацію про зв’язки Священної Римської імперії з Угорським королівством та слов’янами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4. Фронтальна бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Розповідь вчителя.

Слайд 6. Метод «Проблемне запитання».

Слайд 7. Робота з підручником.

Слайд 8-9. Розповідь вчителя.

Слайд 10. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 11. Бесіда

Слайд 12. Робота з ілюстраціями.

Слайд 13. Практичне завдання.

Слайд 14. Розповідь вчителя.

Слайд 15. Розповідь вчителя. Історична подробиці.

Слайд 16. Робота з ілюстраціями.

Слайд 17. Розповідь вчителя.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайд 19. Фронтальна бесіда.

Слайд 20. Робота з картою.

Слайд 21. Розповідь вчителя.

Слайд 22. Робота з підручником. Прийом «Читаємо і запитуємо».

Слайд 23. Робота з історичним джерелом.

Слайд 24. Практичне завдання.

Слайд 25. Робота в групах. Практичне завдання.

Слайд 26. Вправа «Крісло автора».\

Слайд 27. Творче завдання.

Слайд 28. Вправа «Крісло автора».

Слайд 29. Метод «Проблемне запитання».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 30. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні