Каталог матеріалів

Урок №6 з образотворчого мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Синтез мистецтв в архітектурному ансамблі

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №6. Синтез мистецтв в архітектурному ансамблі

Архітектурний ансамбль, його види.

Мистецька грамота: Лінійна перспектива.

ХТД: Варіант 1. Колективна робота. Організація «архітектурного бюро» і створення архітектурного ансамблю «Вулиця мрій».

Варіант 2. Створення композиції «Незламна фортеця» (рельєф

із пластиліну).

Варіант 3. Малюнок святково оформленої вулиці в лінійній перспективі (техніка на вибір).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Обговоріть.

Слайд4-6. Слово вчителя

Слайд7. Розгляньте світлини.

Слайд8-11. Слово вчителя

Слайд12. Порівняйте типи архітектурних ансамблів.

Слайд13-14. Слово вчителя

Слайд15. Розгляньте світлини.

Слайд16-17. Візуальна грамота

Слайд18. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд19. Колективна робота. Організуйте «архітектурне бюро» і створіть архітектурний ансамбль «Вулиця мрій». Виконайте рельєфні зображення будинків на альбомному аркуші з підручних матеріалів (паковань від цукерок, кольорового картону, паперу тощо). Щоб забезпечити ансамблевість, застосуйте однакові прийоми декорування фасадів. З’єднайте роботи у стрічкову композицію. Організуйте обговорення робіт із погляду гармонії в ансамблі.

Слайд20. Створіть композицію «Незламна фортеця» (рельєф із пластиліну).

Слайд21. Намалюйте святково оформлену вулицю в лінійній перспективі (техніка на вибір). Поміркуйте, який декор варто застосувати (прапорці, ліхтарики, квіти, кульки тощо).

Слайд22. Послідовність виконання

Слайд23. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24-26. Мистецька скарбничка

Слайд27. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд28. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд29. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд30. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні