Каталог матеріалів

Урок №6 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за І. Щупак - Писемні пам’ятки, фольклор і сучасні візуальні джерела про історію

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) І. Щупак

Урок № 6. Писемні пам’ятки, фольклор і сучасні візуальні джерела про історію

Мета: охарактеризувати писемні історичні джерела; навести приклади найвидатніших писемних пам’яток людства, ознайомити з писемними джерелами для вивчення історії України; дати визначення поняттям «етнографія» та «фольклор»; визначити роль і місце аудіо-, відео- і фотодокументів в дослідженні минулого; вчитися аналізувати історичні джерела.

Очікувані результати: учні будуть: знати матеріали, які використовували для письма в давнину; поняття «етнографія», «фольклор»; «фотодокументи», «кінодокументи», «аудіодокументи»; вміти за допомогою пам’ятки здійснювати простий аналіз історичного джерела;виявляти повагу й любов до історії рідного села, міста – своєї Малої Батьківщини; усвідомлювати важливість вивчення історії України як невід’ємної важливої складової всесвітньої історії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Online завдання

Слайд 4. Online завдання

Слайд 5. Фронтальна бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Робота з термінами і поняттями

Слайд 7. Робота з ілюстраціями

Слайд 8. Робота з підручником

Слайд 9. Практичне завдання. Робота у групах

Слайд 10. Розповідь вчителя

Слайд 11. Гімнастика для очей

Слайд 12. Практичне завдання. Робота з ілюстраціями

Слайд 13-14. Робота з термінами і поняттями

Слайд 15. Фронтальне опитування

Слайд 16. Розповідь вчителя

Слайд 17. Практичне завдання. Робота з ілюстраціями

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Робота в групах

Слайд 19. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні