Каталог матеріалів

Урок №6 для 2 класу образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Основні поняття: ритм

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №06 Основні поняття: ритм. СМ: український рушник з орнаментом ХТД: створення орнаменту для рушника (гуаш); штампування

Мета: ознайомити учнів з поняттям «Ритм»; навчати складати прості геометричні орнаменти на основі набутих знань про ритм; розвивати пізнавальні інтереси учнів, вміння працювати самостійно; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, інтерес до прекрасного, до естетичної спадщини України.

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, гуаш, ватні палички, ковпачок.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3-4. Гра «Закінчи речення»

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд5. Гра «Мікрофон»

Слайд6. Поміркуйте, що ритмічно повторюється у вашому житті?

Слайд7. Ритми пронизують і мистецтво. Послухайте дві пісні. Чи є у них ритмічне повторення?

Слайд8. А як в образотворчому мистецтві? Спробуймо разом пошукати там ритми.

Слайд9. А як в образотворчому мистецтві? Спробуймо разом пошукати там ритми.

Слайд10. Розгляньте орнамент на українському рушнику.

Знайдіть ритмічне повторення.

Слайд11-13. Правила композиційної побудови орнаменту:

Слайд14. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів

Слайд15-16. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд17. Створіть орнамент для рушника (гуаш). Застосуйте штампування. Поміркуйте, які побутові предмети можна для цього використати.

Підсумок

Слайд18. Послідовність створення орнаменту для рушника.

Слайд19. Рухлива вправа

Слайд20. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд21. Поспостерігайте за ритмами навколо. Наведіть приклади ритму в оздобленні побутових речей.

Рефлексія

Слайд22. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні