Каталог матеріалів

Урок №5-6 для 4 класу з образотворчого мистецтва за Рублі Т.Є. - Краса народного танцю. Бутність народу на картинах. Постаті людей за паперу.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №05-06 Краса народного танцю. Бутність народу на картинах. Постаті людей з паперу. Створення сюжетної композиції  «У веселому вихорі танцю» за власним задумом. Створення за уявою або зразком натюрморту «Музичні інструменти розповідають»

Мета: ознайомити учнів із правилами зобра­ження людини у русі; навчати передавати основні рухи людини; озна­йомити із правилами побудови людського тіла; розвивати увагу, уміння аналізувати фігуру людини, визначати пропорції; розвивати вміння насолоджуватися творами об­разотворчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; прищеплювати зацікавленість творами образотворчого мистецтва.

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Гра «Мікрофон»

Слайд4. Свята є невід’ємною та важливою частиною культури будь-якого народу світу і завжди супроводжуються музикою, піснями й танцями.

Слайд5-10. Розгадайте ребус.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд11. Одним із видів мистецтва є танець. Людям даровано відчуття ритму й руху, які поєднуються у танці з певними емоціями.

Слайд12. Танець належить до найдавніших і найпоширеніших видів мистецтва.

Слайд13. Розгляньте картини. На них передано найхарактерніші рухи відомих танців. Назвіть танці, які зображені на картинах.

Слайд14. Малювати людину в русі досить складно, адже сама будова її тіла має багато деталей. Тому спочатку потрібно спростити образ, узагальнити його до геометричних фігур.

Слайд15-16. Запам’ятайте!

Слайд17. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд18-19. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд20. Зробіть із кольорового паперу постаті людини як сполучення геометричних фігур. Потім виконайте побудову цих самих рухів, намалювавши лініями руки, ноги й узагальнені форми голови і тулуба.

Слайд21. Скористайтеся мережею Інтернет і подивіться відео танців. Зверніть увагу на красу рухів. Зробіть начерки танцюристів і танцюристок.

Слайд22. Зробіть начерки танцюристів і танцюристок.

Слайд23. Намалюйте за уявою сюжетну композицію «У веселому вихорі танцю». Самостійно оберіть техніку виконання та матеріали, які, на вашу думку, найкраще передадуть красу і виразність танцювальних рухів.

Слайд24. Послідовність малювання сюжетної композиції «У веселому вихорі танцю».

Слайд25. Рухлива вправа

Слайд26. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд27. Розгляньте світлини. На яких зображено сучасні танці, а на яких — українські народні? Поясніть свою думку.

Слайд28. Вправа «Інтерв’ю»

Слайд29-33. Відгадайте музичний інструмент за його звучанням.

Слайд34. Які українські народні музичні інструменти ви знаєте?

Слайд35. Пригадайте…

Слайд36. Запам’ятайте!

Слайд37. Намалюйте за уявою або зразком натюрморт «Музичні інструменти розповідають». Оберіть українські музичні інструменти та передайте красу їхньої форми. Техніку виконання оберіть на свій розсуд.

Слайд38. Послідовність малювання натюрморту «Музичні інструменти розповідають».

Підсумок

Слайд39. Рухлива вправа

Слайд40. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд41. Дослідіть, які народні музичні інструменти використовують у вашій місцевості.

Рефлексія

Слайд42. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні