Каталог матеріалів

Урок №6 з музичного мистецтва для 7 класу за Л. Кондратовою - Імпровізація, обробка в мистецтві

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №6. Імпровізація, обробка в мистецтві

Поняття імпровізація в музиці. Поняття обробка народної вокальної музики.

СММ: Приклади вокальних та інструментальних імпровізацій виконавців української народної музики. Види імпровізації: вокальна, інструментальна, ритмічна. Інструментальні імпровізації: награвання на сопілці, окарині, цимбалах (фрагменти). Гра «Імпровізація онлайн». Гра «Вокальна імпровізація». Й. Брамс. Хоральна прелюдія № 11 «Es ist ein Ros’ entsprungen» (орган; фрагмент). Й. Брамс. Хоральна прелюдія № 11. Імпровізації (саксофон та електронна скрипка; фрагменти). Українська народна пісня «Сонце низенько» (у виконанні вокального ансамблю; фрагмент). Українська народна пісня «Сонце низенько» в обробці М. Лисенка (у виконанні Волинського народного хору; фрагмент).

ХДТ: «Мова, наша мова» (слова Ю. Рибчинського та Л. Лазурко, музика П. Табакова) під фонограму.)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Обговоріть.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Слово вчителя

Слайд6-7. Слово вчителя

Слайд8. Прослухайте: інструментальні імпровізації: награвання на сопілці, окарині, цимбалах.

Слайд9. Гра «Імпровізація онлайн»

Слайд10. Гра «Вокальна імпровізація»

Слайд11. Слово вчителя

Слайд12. Прослухайте: Й. Брамс. Хоральна прелюдія № 11 «Es ist ein Ros’ entsprungen» (орган)

Слайд13. Прослухайте: Й. Брамс. Фантазія №7 (фортепіано)

Слайд14. Обговоріть.

Слайд15-17. Слово вчителя

Слайд18. Робота в групах

Слайд19. Гімнастика для очей

Слайд20. Слово вчителя

Слайд21. Запам’ятайте.

Слайд22-24. Слово вчителя

Слайд25. Прослухайте: українська народна пісня «Сонце низенько» (у виконанні Волинського народного хору)

Слайд26. Прослухайте: українська народна пісня «Сонце низенько» в обробці М. Лисенка

Слайд27. Обговоріть.

Слайд28. Розгляньте зображення.

Слайд29. Слово вчителя

Слайд30. Виконуємо пісню «Мова, наша мова» (слова Ю. Рибчинського та Л. Лазурко, музика П. Табакова)

Слайд31. Запропонуйте друзям створити власні ритмічні імпровізації до пісні.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд33. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд34. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні