Каталог матеріалів

Урок №6 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Воронцовою Т. В. - Безпека у громадському транспорті.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Тетяна Воронцова, Володимир Пономаренко, Ірина Лаврентьєва, Олена Хомич для 5 класу за програмою НУШ

Урок №006. Безпека у громадському транспорті.

Мета: вивчити основні види громадського транспорту та дорожні знаки, якими позначають зупинки громадського транспорту, розглянути особливості заходів безпеки при користуванні громадським транспортом, вивчити правила поведінки пасажирів громадського транспорту на зупинці, під час посадки в транспорт, під час руху та висадки, розглянути засоби безпеки та можливі небезпеки в салоні громадського транспорту, розвивати навички безпечної поведінки в громадському транспорті та на зупинках, виховувати культуру пасажира, етичне ставлення до всіх учасників дорожнього руху.

Очікувані результати: учні порівнюють різні види громадського транспорту;

називають найбезпечніші місця в салоні автотранспорту; демонструють вміння безпечно поводитися на ескалаторі, платформі й у вагоні метро.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. § 5. Безпека на зупинках громадського транспорту.

Слайд 8. Зворотний зв'язок.

Слайд 9. Словникова робота.

Слайд 10. Вправа «Трибуна думок».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Розгляньте діаграму Венна про автобус і трамвай (мал. 13). З’ясуйте, що у них спільного, а що — відмінного.

Слайд 12. Робота з підручником.

Слайд 13. Розгляньте схему маршрутного таксі та назвіть найбезпечніші місця в салоні маршрутки.

Слайд 14. Перейдіть за QR-кодом і подивіться відео про безпеку місць у салонах маршруток і автобусів.

Слайд 15. Запам'ятай!

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Робота з підручником.

Слайд 18. Прочитайте наведені твердження. Поясніть, з якими ви погоджуєтесь, а з якими — ні. Поясність свою думку.

Слайд 19. Правила поведінки у шкільному автобусі.

Слайд 20. Перейдіть за QR-кодом і подивіться мультфільм про правила безпеки у шкільному автобусі. Назвіть правила, які ви запам’ятали.

Слайд 21. Якщо користуєтеся шкільним автобусом, візьміть інтерв’ю у водія. Для цього завантажте бланк інтерв’ю.

Слайд 22. Зіграйте сценку, яка демонструє безпечну й етичну поведінку у громадському транспорті (випустити пасажирів і пасажирок, поступитися місцем тощо).

Слайд 23. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Робота з підручником.

Слайд 25. Розгляньте малюнок і з’ясуйте, що дозволено, а що заборонено перевозити в метрополітені. Обговоріть, чому, на вашу думку, було запроваджено такі правила.

Слайд 26. Прочитайте наведені твердження. Поясніть, з якими ви погоджуєтесь, а з якими — ні. Поясність свою думку.

Слайд 27. Розгляньте схему поведінки у вестибюлі та на ескалаторі. Обговоріть.

Слайд 28. Запам'ятай!

Підсумок

Слайд 29-31. Мозаїка завдань до теми.

Слайд 32. Оцініть свої досягнення.

Слайд 33. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні