Каталог матеріалів

Урок №58 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Написання малої букви м, складів, слів і речень з вивченими буквами.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 58

 

Тема. Написання малої букви м, складів, слів і речень з вивченими буквами. Розвиток зв’язного мовлення (Сім’я)

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою м, вчити її писати; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою м; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати, доповнювати групу предметів, об’єднаних за певною ознакою, розповідати за малюнком; виховувати охайність, старанність, прагнення допомагати своїм рідним, дорожити своєю сім’єю.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву м; з’єднувати букву з раніше вивченими буквами; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Фізхвилинка для очей.

Оформлення стіни слів: мама, діти, сім'я, казка, молоко, морозиво, молоток, морква, відпочинок.

Слайд 6. Стіна слів. Словникова робота.

Учитель звертає увагу на стіну слів для уроку, де вивішує слова: мама, діти, сім'я, казка, молоко, морозиво, молоток, морква, відпочинок.

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита

Слайд 7. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 8. Бесіда за малюнком. Що ви бачите на малюнку? Чим займаються діти з мамою? Хто ще слухає казку? Доберіть за малюнком слова, в яких є буква «ем», складіть речення з цими словами.

Слайд 9. Розгляньте рукописну букву «ем», порівняйте її з буквою «ел». Наведіть на малюнку всі елементи букви «ем».

Слайд 10. Фізкультхвилинка.

Актуалізація опорних знань.

Вчитель розпочинає урок з пригадування і демонстрації, як правильно треба сидіти за партою, тримати олівець під час письма, класти на парті зошит; повторення знань про сітку зошита; види з’єднань.

Слайд 11. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Методика написання великої букви Е.

Вчитель пропонує ще раз розглянути, з яких елементів складається мала буква м, як вона пишеться.

Слайд 14-15. Методика написання малої букви м. З яких елементів вона складається? Пропишіть малу букву м у повітрі.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 16. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 17. Визначте, які елементи та букви ви напишете в першому рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 18. Визначте, які елементи та букви ви напишете в другому рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 19. Пальчикова гімнастика.

Слайд 20. Визначте, які елементи та букви ви напишете в третьому рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 21. Визначте, які елементи та букви ви напишете в четвертому рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 22. Визначте, які елементи та букви ви напишете в п’ятому рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 23. Визначте, які елементи та букви ви напишете в шостому рядку. Напишіть за зразком.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 24. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 25. Прочитайте склад, написаний на зеленому кружечку. Чому від нього відходять стрілочки до малюнків (молоко, молоток).

Слайд 26. Зафарбуйте предмети на малюнках. Намалюйте на аркуші предмет, який також починається на мо.

Слайд 27. Зафарбуйте предмети на малюнках. Намалюйте на аркуші предмет, який також починається на мо.

Розвиток зв’язного мовлення. Тема «Сім’я».

Слайд 28. Розвиток зв'язного мовлення. Тема для спілкування «Сім'я». Робота за сторінкою зошита.

Слайд 29. Розгляньте ці два малюнки. Розкажіть про кожну із цих сімей. Порівняйте їх. Яку сім'ю можна назвати дружною? Яка сім'я вам більше подобається?

Слайд 30. Робота в парах. Учні утворюють пари й виконують ролі хлопчиків, зображених на малюнку – розповідають один одному, як допомагають рідним.

Слайд 31. Розгляньте малюнок. Складіть розповідь про те, як сім'я відпочиває у вихідні дні. Розкажіть, як проходять вихідні у ваших сім'ях.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

 

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 32. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 33. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія Рефлексійна вправа «Дерево зростання».

Слайд 34. Рефлексійна вправа «Дерево зростання».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні