Каталог матеріалів

Урок №57 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Написання не з дієприкметниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №57. Написання не з дієприкметниками

Мета: ознайомити учнів із правилами написання не з дієприкметниками, навчити розрізняти випадки, коли не пишеться окремо і коли разом, розвивати мовленнєву грамотність та орфографічну уважність учнів, формувати логічне мислення через аналіз граматичних конструкцій і контексту вживання дієприкметників, сприяти формуванню мовної культури і шанобливого ставлення до української мови;

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Зіставте словосполучення. Як написано не з дієприкметниками? Слайди 9-10. Ознайомся.

Слайд 11. КОЛО ДУМОК. Поясніть, чому в першому реченні не з наступним словом пишемо разом, а в інших – окремо.

Слайд 12. І. Спишіть речення, розкриваючи дужки. Обґрунтуйте написання не разом чи окремо.

Слайд 13. Перевіряємо.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Оберіть із рамки для кожного прислів'я пропущений дієприкметник із не. Кожне слово можна використати лише один раз, а його форму можна змінювати. Запишіть відновлені прислів'я.

Слайд 16. Перевіряємо.

Слайд 17. Перебудуйте усно речення за зразком, визначте граматичну основу. Чи зміниться при цьому написання дієприкметників з не? Чому?

Слайд 18. Доповніть кожне речення залежним від дієприкметника словом і запишіть (можна обрати слово з довідки). Чи змінилося при цьому написання дієприкметника з не? Чому?

Слайд 19. І. Розгляньте фото. Які дії (процеси) зображено на кожному з них?

Слайд 20. І. Спишіть, розкриваючи дужки. Підкресліть й обґрунтуйте орфограми.

Слайд 21. Перевіряємо.

Слайд 22. Складіть і запишіть речення з поданими словосполученнями так, щоб не з дієприкметниками треба було писати окремо.

Слайди 23-25. Виконайте тестові завдання.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія «Світлофор настрою». Перейдіть дорогу, використавши пропуск у вигляді цеглинки LEGO.

Домашнє завдання

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні