Каталог матеріалів

Урок №56 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Написання не з дієприкметниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 56.

Тема. Написання НЕ з дієприкметниками

Мета: розширити знання учнів про правила написання частки «не» з дієприкметниками; навчити визначати випадки написання «не» окремо або разом із дієприкметниками, враховуючи лексичне значення та синтаксичну роль; розвивати навички аналізу мовних явищ і закріпити правильне написання дієприкметників із «не» в усному та писемному мовленні; сприяти формуванню грамотності та підвищенню загальної мовної культури учнів; виховувати повагу до однокласників та інакшої думки.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розуміє різницю між написанням разом та окремо НЕ з дієприкметниками залежно від контексту; розбирає дієприкметник як форму дієслова; вживає дієприкметники з «не» у власному мовленні, зберігаючи їхнє стилістичне значення і правильну орфографію; пояснює значення фразеологізмів; разгадує ребуси; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Вправа Online.

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте словосполучення в колонках.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Прочитайте сполуки слів і прокоментуйте написання не з дієприкметниками (усно).

Слайд 13. Перепишіть речення, знімаючи риску. Обґрунтуйте орфограми. Розберіть два дієприкметники як форму дієслова (на вибір, письмово).

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Творча майстерня. Розшифруйте прислів’я та запишіть його.

Слайд 19. Запам’ятайте значення фразеологізмів.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні