Каталог матеріалів

Урок №56 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Буква н та нн у дієприкметниках та прикметниках дієприкметникового походження

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №56. Буква н та нн у дієприкметниках та прикметниках дієприкметникового походження

Мета: ознайомити учнів із правилами написання букв н та нн у дієприкметниках та прикметниках дієприкметникового походження, розвивати орфографічну грамотність, сприяти розвитку логічного мислення через аналіз мовних явищ, формувати інтерес до вдосконалення власної мовної культури;

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Поміркуйте, яке з виділених слів указує на неможливість дії,

вищу міру якості.

Слайд 9. Ознайомся. Суфікси дієприкметників і прикметників.

Слайд 10. І. Прочитайте вголос словосполучення. Поясніть відмінність у значенні та написанні виділених слів у кожній парі. За потреби скористайтеся поданою нижче таблицею.

Слайд 11. Потрібно розрізняти.

Слайд 12. І. Прочитайте виразно речення, а потім спишіть їх, уставляючи на місці пропуску, де потрібно, букву н. Обґрунтуйте написання.

Слайд 13. Перевіряємо.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Перебудуйте подані сполучення слів, замінюючи неозначену форму дієслова дієприкметником. Підкресліть орфограму «Н і нн у суфіксах дієприкметників і прикметників».

Слайд 16. І. Прочитайте текст та визначте його основну думку. Які родинні цінності згадано в тексті?

Слайд 17. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 18. КОЛО ДУМОК. І. Поміркуйте, чому виділені слова пишемо по-різному. Чи однаково їх вимовляємо? Які це частини мови?

Слайд 19. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що вам потрібно скласти привітання з нагоди Дня Незалежності України чи Дня Української Державності для розміщення в соцмережах. Складіть висловлення (2-4 речення), використавши кілька поданих прикметників.

Слайд 20. І. Прочитайте вголос слова, правильно їх наголошуючи.

Слайд 21. Об'єднайтеся в групи. Яка група за визначений час зможе дібрати більше:

Слайд 22. Інтерактивна вправа.

Слайди 23-24. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні