Каталог матеріалів

Урок №54 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Табличне додавання й віднімання 1. Дослідження закономірностей в табличних обчисленнях

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023).

 

Урок №54.

Тема. Табличне додавання й віднімання 1. Дослідження закономірностей в табличних обчисленнях. Утворення натуральних чисел прилічуванням і відлічуванням одиниці.

Мета: ознайомити учнів із принципами табличного додавання і віднімання чисел в межах 10; поглибити знання про утворення натуральних чисел шляхом прилічування і відлічування одиниці; дослідити закономірності в табличних обчисленнях; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час; виховувати інтерес до математики.

Математичні компетентності. Дослідження закономірностей в табличних обчисленнях. Утворення натуральних чисел прилічуванням і відлічуванням одиниці.

Ключові компетентності. Бажання та вміння спостерігати, робити висновки.

Інтегрований навчальний зміст. Кімнатні рослини. Догляд за ними.

Очікувані результати:

  • знають, табличне додавання й віднімання 1;
  • розрізняють основні закономірності в табличних обчисленнях;
  • утворюють натуральні числа прилічуванням і відлічуванням одиниці;
  • знаходять значення виразів;
  • розв’язують задачі;
  • використовують отримані знання в повсякденному житті.

Обладнання. Набір геометричних фігур. Малюнки або муляжі, іграшки лісових звірів і домашніх тварин. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше, клас!

Попрацюємо старанно,

Щоб сказати у кінці.

Що у нашім дружнім класі

Діти – просто молодці!

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Числова розминка. Лічба від 0 до 10 в порядку зростання.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Порахуйте від 0 до 10 в порядку зростання.

Слайд 4. Віршована задача.

Сорока-ворона кашку варила.

Діток кормила.

П'ять діток мала,

Одного наказала.

Він нічого не робив і

обід не заслужив.

Мама кашку насипала.

То скількох нагодувала?

Слайд 5. Віршована задача.

Є акваріум в Тимка.

В ньому – рибка золота,

А в його сусідки Іри

Таких рибок аж чотири.

Порахуйте ви оті

Рибки золоті.

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо додавати та віднімати числа на основі порядку слідування у натуральному ряді.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Упорядкування натурального ряду чисел.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Допишіть на числовому промені натуральні числа, що одночасно більші від 5 і менші від 8.

Назвіть їх.

 

Слайд 8. Табличне додавання й віднімання 1.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Закрийте смужкою паперу результати.

Спробуйте назвати їх самостійно.

Слайд 9. Висновок.

Запам’ятайте!

Додаючи число 1, дістаємо наступне число.

 

Слайд 10. Висновок.

Запам’ятайте!

Віднімаючи число 1, дістаємо попереднє число.

 

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Повторюйте рухи, щоб відпочити.

Слайд 12. Порівняння чисел.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Виконайте порівняння чисел.

Слайд 13. Складання та розв’язування задач.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Складіть та розв’яжіть задачі.

Закріплення вивченого.

Слайд 14. Сиди правильно. Пиши правильно.

Вчитель нагадує правила, як потрібно правильно сидіти і писати.

 

Слайд 15. Письмова робота.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Обчисліть вирази.

 

Слайд 16. Заповнення таблиці додавання й віднімання 1.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Заповніть таблиці додавання і віднімання числа 1.

Слайд 17. «Родина» чисел.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

За малюнком і схемою складіть рівності з «родини» чисел.

Слайд 18. «Родина» чисел.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

За малюнком і схемою складіть рівності з «родини» чисел.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Повторюйте рухи, щоб відпочити.

Слайд 20. Відновлення послідовності.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Яка наступна фігура?

Відновить, з'єднавши точки.

Слайд 21. Завдання від бджілки.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Складіть з паличок таку фігуру. Заберіть 1 паличку так, щоб залишилося 3 квадрати.

Слайд 22. Гра «На один менше».

Пограємо?

Ведучі кидають учневі або учениці м'яч і кажуть: «4, на 1 менше». Дитина ловить м'яч і відповідає: «3». Далі швидко повертає м'яч ведучим.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Повторюйте рухи, щоб відпочити.

Слайд 24. Гра «Математична павутинка».

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Обчисліть.

Слайд 25. Гра «Математична павутинка».

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

Обчисліть.

 

Слайд 26. Логічне завдання.

Софійка задумала число й записала всі числа, що менші від задуманого. Яке число задумала Софійка?

 

Слайд 27. Робота над завданням.

Розгляньте зображення на слайді.

Що ви бачите?

На яку сходинку стрибне кожна тваринка?

 

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 28. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

  • Що сподобалось на уроці? Що здалося цікавим та корисним?
  • Що не сподобалось? Що здалося важким, незрозумілим та нудним?
  • Про які факти дізналися на уроці? Чого б ще хотіли дізнатися?
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні