Каталог матеріалів

Урок №53 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Бібік Н. М. - Досліджуємо матеріали: папір і пластик.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Надія Бібік та Галина Бондарчук (2023)» для 2 класу за програмою НУШ (2023-2024 н.р.)

Урок №053. Досліджуємо матеріали: папір і пластик.

Очікувані результати: учні мають уявлення про виготовлення паперу; знайомляться з історією виникнення паперу; розширюють уявлення про пластик; розуміють що пластик шкідливий для здоров’я, дбайливо ставляться до природних багатств, мають повагу до людей праці.

Мета:

формування предметних компетентностей:

дати учням уявлення про виготовлення паперу; ознайомити з історією виникнення паперу; розширювати уявлення про пластик; дати зрозуміти що пластик шкідливий для здоров’я, виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, повагу до людей праці;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

  • Організаційний етап
  • Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3.  Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Слайд 4. Ранкове коло.

Слайд 5. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 7.  Поміркуй і скажи.

  • Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 8.  Відгадай загадку.

Слайд 9.  Розкажи.

Слайд 10.  Робота з підручником.

Слайд 11.  Цікавинка.

Слайд 12.  Розглянь схему. Розкажи, який шлях проходить папір від дерева до книжки. Що ще виготовляють з готового паперу?

Слайд 13.  Відео «Як виготовляють папір».

Слайд 14.  Папір має волокнисту будову. Рослинні волокна складаються з міцного матеріалу — целюлози. Ось чому папір відзначається міцністю.

Слайд 15.  Розглянь, які існують види паперу. Які з них тобі знайомі?

Слайд 16.  Чи знаєш ти.

Слайд 17.  Для довідки.

Слайд 18.  Поміркуй.

Слайд 19.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 20.  Робота з підручником.

Слайд 21.  Запам’ятай.

Слайд 22.  Робота з підручником.

Слайд 23.  З чого це виготовлено.

Слайд 24.  Де застосовують пластик.

Слайд 25.  Запам’ятай.

Слайд 26.  Запам’ятай.

Слайд 27.  Який шлях проходить папір, щоб стати книжкою? Покажи стрілками.

Слайд 28.  Які предмети у твоїй класній кімнаті зроблені з дерева? Розфарбуй.

Слайд 29.  Досліди, що у тебе вдома з пластику. Обведи на малюнку.

Слайд 30.  Вибери і обведи малюнки, на яких зображені безпечні для тебе й довкілля предмети

Слайд 31.  Майстерня.

Слайд 32.  Вправа «Мікрофон».

  1. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні