Каталог матеріалів

Урок №53 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Дієприкметниковий зворот

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №53. Дієприкметниковий зворот

Мета: ознайомити учнів із поняттям дієприкметникового звороту, його будовою, розвинути навички знаходження дієприкметникового звороту у текстах, розвивати логічне мислення та мовленнєву культуру, виховувати уважність до мовних деталей та точність у висловленні думок, формувати відповідальність за грамотність і якість письмового та усного мовлення;

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу. Правила уроку «Дай мені 5».

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Прочитайте дієприкметникові звороти та знайдіть у них дієприкметник.

Слайд 9. Ознайомся. Особливості звороту.

Слайд 10. Ознайомся. Означуване слово.

Слайд 11. І. Прочитайте вголос речення. Доведіть, що підкреслені сполучення слів – це дієприкметникові звороти. Визначте дієприкметники та залежні від них слова.

Слайд 12. Ознайомся. Інтонація та розділові знаки.

Слайд 13. КОЛО ДУМОК. Поміркуйте, у якому реченні потрібно ставити одну кому, у якому - дві, а в якому - не потрібно ставити коми. Обґрунтуйте відповідь.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть дієприкметникові звороти та означувані слова як члени речення.

Слайд 16. Перевіряємо.

Слайд 17. І. Доповніть усно речення, уставляючи на місці пропуску один із поданих поруч зворотів (за змістом).

Слайд 18. СИТУАЦІЯ. Ваші однокласники / однокласниці гарно прибрали

класну кімнату. Висловіть похвалу (2-4 речення), звернувши увагу на позитивні результати. Використайте кілька дієприкметникових зворотів (можна скористатися поданими).

Слайди 19-20. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні