Каталог матеріалів

Урок №51 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Бібік Н. М. - Узагальнення і систематизація знань учнів. Підсумок за семестр.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Надія Бібік та Галина Бондарчук (2023)» для 2 класу за програмою НУШ (2023-2024 н.р.)

Урок №051. Узагальнення і систематизація знань учнів. Підсумок за семестр.

Очікувані результати: учні узагальнюють та систематизують матеріал з вивченої теми; вчаться застосовувати свої знання, виконуючи тестові та практичні завдання; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

узагальнити та систематизувати матеріал з вивченої теми; вчити застосовувати свої знання, виконуючи тестові та практичні завдання;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

  • Організаційний етап

Любі діти, добрий день!

Зичу праці і старання!

А ще, друзі, всім бажаю

Справдити всі сподівання!

  • Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3.  Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

Тож починаємо працювати у гарному настрої. Будемо: уважні, розумні, організовані, кмітливі.

Щоб урок пройшов цікаво, всі берімося до справи!

Слайд 4. Ранкове коло.

Слайд 5. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

— Сядьте, дітки, всі рівненько. Дамо вашим оченятам трохи відпочити. Погляньте на екран та повторюйте за персонажем.

  • Повідомлення теми і мети уроку

— Отже сьогодні ми узагальнимо свої знання з вивченої теми.

IІ. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 7.  Перестав літери відповідно до послідовності чисел – і отримаєш слово.

Слайд 8.  Дай відповідь на запитання.

  • Як називається країна, в якій ми живемо?
  • Знайди її на карті.
  • Назви наших сусідів.

Слайд 9.  Що належить до неживої, а що — до живої природи? Що не можна назвати природою? Наведіть приклади.

Слайд 10.  Допоможи Наталці. Обери той одяг, який потрібний для осінньої прогулянки. Поясни свій вибір.

Слайд 11.  Дай відповідь на запитання.

До якої природи належить сонце? Обери правильну відповідь.

Слайд 12.  Заповни порожні віконця.

Слайд 13.  Яка це пора року?

Слайд 14.  Пригадай.

Для життя рослинам потрібні: тепло, вода, повітря, світло.

Слайд 15.  На які три групи поділяються рослини?

Слайд 16.  Пригадай, які у рослини органи.

Слайд 17.  Розглянь малюнки. Які природні явища бувають тільки взимку.

Слайд 18.  Пригадай, чим краще займатися на перерві? Обґрунтуй свою відповідь.

Слайд 19.  Підбери слова-привітання для кожної із ситуацій.

Слайд 20.  Розглянь малюнки. Розкажи що означає дружити. Доповни перелік.

Слайд 21.  Фізкультхвилинка.

  • Пропоную трохи відпочити та виконати вправи.

Слайд 22.  Що можна побачити, почути і відчути взимку? Продовж схему.

Слайд 23.  Які рослини залишаються на зиму зеленими?

Слайд 24.  Тварини, що впадають в сплячку.

Слайд 25.  Розглянь малюнки. Що робить родина, зображена на них. Що ти любиш робити разом зі своєю сім’єю?

Слайд 26-27.  Розглянь малюнки. Встав НЕ, де потрібно. Спільно виробіть правила поведінки за столом.

Слайд 28.  Обери характеристики, які відносяться до доброї людини.

Слайд 29.  Гра «Впіймай добру справу». Плесни в долоні, якщо справа добра.

Слайд 30.  Назви вироби, які виготовляються із зазначених матеріалів.

Слайд 31.  Вправа «Мікрофон».

  • Чи складно було пригадати вивчене на попередніх уроках?
  • Що цікавого ти дізнався / дізналася на уроці?
  • Про що розкажеш вдома?
  1. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів.
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні