Каталог матеріалів

Урок №51 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Творення та відмінювання пасивних дієприкметників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №51. Творення та відмінювання пасивних дієприкметників

Мета: ознайомити учнів із правилами творення пасивних дієприкметників у сучасній українській мові, розкрити особливості відмінювання пасивних дієприкметників за родами, числами та відмінками, розвивати вміння визначати пасивні дієприкметники в текстах, утворювати їх за поданими дієсловами та правильно змінювати за відмінками, виховувати мовленнєву культуру, уважність до граматичних засобів і прагнення дотримуватися норм сучасної української мови;

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання

Слайд 4. І. Спишіть речення, замінюючи подані в дужках слова активними дієприкметниками минулого часу у відповідній формі. Надпишіть відмінок дієприкметників.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Розгляньте зразки творення пасивних дієприкметників.

Слайд 11. Ознайомся. Особливості творення.

Слайд 12. Ознайомся. Чергування звуків і правопис.

Слайд 13. І. Прочитайте речення. Доведіть, що виділені дієприкметники - пасивні.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Об'єднайтеся в команди. Учасники / учасниці кожної команди

мають по черзі записати подані слова на своїй частині дошки. У якої команди немає помилок?

Слайд 16. І. Утворіть від поданих дієслів і запишіть пасивні дієприкметники. Позначте суфікси, якими ви скористалися.

Слайд 17. І. Перебудуйте речення, замінюючи виділені сполучення слів дієприкметниками (за зразком). Перебудовані речення запишіть.

Слайд 18. Перевіряємо.

Слайд 19. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви хочете розповісти про приготування якоїсь страви. Складіть невелике висловлення (3-5 речень), використавши кілька пасивних дієприкметників. Ви можете скористатися поданими словосполученнями.

Слайд 20. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. І. Доберіть разом до кожного зображення словосполучення «пасивний дієприкметник + іменник», скориставшись поданими дієсловами (усно).

Слайд 21. Знайдіть п'ять дієслів, від яких можна утворити варіантні форми дієприкметників. Утворіть і запишіть ці форми, позначте суфікси.

Слайд 22. І. Прочитайте текст, замінюючи подані в дужках слова пасивними дієприкметниками. Визначте його тему. Чим приваблюють Заліщики?

Слайди 23-24. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Дай відповідь на запитання.

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні