Каталог матеріалів

Урок №51 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Пишу записку і СМС-повідомлення. Вправляння у написанні слів з ненаголошеними [е], [и] в коренях

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 51.  Пишу записку і СМС-повідомлення

Мета: вчити писати записки та смс-повідомлення, перевіряти написання ненаголошених [е], [и] в коренях слів, розпізнавати орфограми, правильно писати слова; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Прочитайте із сусідом/сусідкою по парті розмову мами і сина.

Слайд 7. Вправа 2. Поясни, які орфограми пропущено у виділених словах. Запиши їх, дібравши перевірні слова.

Слайд 8. Вправа 3. Чи вмієш ти писати записки? Перевір себе за правилом.

Слайд 9-11. Вправа 4. Прочитай записки друзів. Поясни, що вони пропустили.

Слайд 12. Вправа 5. Кому ці записки можуть адресуватися? Запиши одну з них, вставивши пропущені слова.

Слайд 13-14. Вправа 6. Дай відповіді на запитання Ґаджика.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Вправа 7. Напиши записку вчительці/вчителеві або комусь із рідних чи другові/подружці. 

Слайд 18-20. Вправа 8. Прочитай повідомлення Гаджика. Допоможи йому. Добери перевірні слова до поданих і запиши їх парами.

Слайд 21. Вправа 9-10. Прочитай текст. Чому посміхнувся тато? У яких випадках пишуть записку? А у яких надсилають смс-повідомлення?

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 23. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 24-26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні