Каталог матеріалів

Урок №50 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Творення та відмінювання активних дієприкметників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №50. Творення та відмінювання активних дієприкметників

Мета: ознайомити учнів із правилами творення активних дієприкметників теперішнього та минулого часу в українській мові, розвивати вміння визначати активні дієприкметники в текстах, утворювати їх за поданими дієсловами та правильно змінювати за відмінками, сформувати навички уникнення типових помилок у творенні та вживанні активних дієприкметників у мовленні;

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 4-5. І. Спишіть, розкриваючи дужки, спочатку речення з активними дієприкметниками, а потім – з пасивними.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Розгляньте зразки творення активних дієприкметників.

Слайд 11. Ознайомся. Особливості творення.

Слайд 12. І. Послухайте з голосу вчителя / вчительки уривки з поезій. Випишіть активні дієприкметники.

Слайд 13. Перевіряємо.

Слайд 14. І. Утворіть від поданих слів і запишіть активні дієприкметники теперішнього часу. Позначте суфікси, якими ви скористалися.

Слайд 15. Перевіряємо.

Слайди 16-18. Ознайомся. Теперішній час.

Слайд 19. Прочитайте речення та поясніть допущені в них помилки. Відредагуйте усно, використавши описову конструкцію.

Слайд 20. Перевіряємо.

Слайд 21. І. Відредагуйте письмово словосполучення, замінюючи невдало вжиті слова на -ючий відповідними прикметниками чи іменниками. Скористайтеся таблицями на с.121.

Слайд 22. Перевіряємо.

Слайд 23. Відредагуйте речення, скориставшись таблицями на с. 121.

Слайд 24. Перевіряємо.

Слайд 25. Гімнастика для очей.

Слайд 26. І. Розгляньте ілюстрацію. Про які мовні помилки вона інформує?

Як їх виправити?

Слайд 27. Ознайомся. Минулий час.

Слайд 28. І. Утворіть від поданих дієслів і запишіть активні дієприкметники минулого часу. Яким суфіксом ви скористалися?

Слайд 29. КОЛО ДУМОК. Поміркуйте, у якому реченні правильно вжито активний дієприкметник. Обґрунтуйте відповідь.

Слайд 30. І. Перебудуйте сполучення слів на синонімічні словосполучення з активними дієприкметниками минулого часу.

Слайд 31. ПОПРАЦЮЙТЕ ПАРАХ. І. Доберіть разом до кожного зображення словосполучення «активний дієприкметник минулого часу + іменник», скориставшись поданими підписами (усно).

Слайд 32. І. Відредагуйте й запишіть словосполучення.

Слайд 33. Прочитайте речення, знайдіть і поясніть помилки. Відредагуйте усно речення.

Слайд 34. Ознайомся. Відмінювання дієприкметників.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 35. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 36. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні