Каталог матеріалів

Урок №5 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Узагальнювальні дослідницькі завдання.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №5

Тема. Узагальнюваньні дослідницькі завдання.

Мета: узагальнити знання учнів про біорізноманіття; вчити визначати видове різноманіття рослин у двох екосистемах методом квадратів; дослідити видове різноманіття рослин на лузі і на полі (городі, газоні); опанувати методику визначення видів з допомогою гугл додатків; визначити кількість видів на двох різних ділянках, виявити види рослин, які домінують, порівняти біорізноманіття за різного антропогенного навантаження (впливу діяльності людини); формувати вміння працювати з різними джерелами інформації; розвивати вміння узагальнювати та систематизувати знання; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати та розуміти:

  • що таке біорізноманіття і чому воно важливе;
  • основні методи дослідження біорізноманіття;
  • як взаємодіють між собою живі організми та нежива природа;
  • які загрози існують для біорізноманіття;
  • чому важливо берегти рідкісні та зникаючі види.

Вміти:

  • визначати видове різноманіття рослин у двох екосистемах методом квадратів;
  • дослідити видове різноманіття рослин на лузі і на полі (городі, газоні);
  • опанувати методику визначення видів з допомогою гугл додатків;
  • визначити кількість видів на двох різних ділянках, виявити види рослин, які домінують, порівняти біорізноманіття за різного антропогенного навантаження (впливу діяльності людини).

Застосовувати знання:

  • у повсякденному житті дотримуватися правил екологічної безпеки;
  • берегти природу та її багатства;
  • оцінювати вплив діяльності людини на біорізноманіття;
  • брати участь у акціях з очищення територій та висаджування рослин.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

 

 

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 5. Тема дослідження.

Слайд 6. Мета дослідження.

Слайд 7. Завдання дослідження.

Слайд 8. Матеріали для проведення дослідження.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Закріплення вивченого.

Слайд 10. Хід дослідження.

Слайд 11. Хід дослідження.

Слайд 12. Хід дослідження.

Слайд 13. Хід дослідження.

Слайд 14. Хід дослідження.

Слайд 15.  Варіант віртуального дослідження.

Слайд 16. Варіант віртуального дослідження.

Слайд 17. Вправа «Мікрофон».

Слайд 18. Складаю рефлексивну мозаїку.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 19. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні