Каталог матеріалів

Урок №5 з музичного мистецтва для 2 класу за Масол, Л. М. - Ритми осіннього дощу Настрій, рух, штрих у мистецтві. Штрихи.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»

Урок №5. Ритми осіннього дощу

Настрій, рух, штрих у мистецтві. Штрихи.

СММ: В. Косенко. Дощик.

СКМ: М/ф Капітошка; Дощику, дощику, припусти!

ХТД: «Дощик» (музика А. Мігай, вірші Н. Кулик).

Нотна грамота: пауза, тривалості пауз

Мета: формування уявлень про зображальні можливості музики у відображенні картин природи; пригадати штрихові позначення в нотах легато та стакато; ознайомити з паузами в музиці та їх позначенням; розвивати вокально-хорові навички, музичний слух, творчу фантазію; виховувати інтерес до музичного мистецтва, художньо-естетичний смак.

Очікувані результати: здобувач освіти уважно слухає музичні твори, характеризує музичний твір (мелодію, темп і ритм); знає тривалість нот (ціла, половинна, четвертна, восьма); розуміє поняття «легато», «стакато», «пауза»; знає правила співу; відтворює ритм за тривалівстю нот; бере участь в обговоренні творів мистецтва.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш і налаштуйтесь на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Дайте відповіді на запитання.

Слайд4. Online завдання

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5. Погляньте на картину, послухайте пісеньку, яку співають діти.

Слайд6. Перегляньте: мультфільм «Капітошка».

Слайд7. Перегляньте: мультфільм «Дощику, дощику, припусти!».

Слайд8. Послухайте: Віктор Косенко. Дощик.

Слайд9. Дайте відповіді на запитання.

Слайд10. Рухлива вправа

Слайд11. Пригадайте.

Слайд12. Прослухайте мелодію. Знайдіть в нотах позначення штрихів – легато і стакато.

Слайд13. Запам’ятайте!

Слайд14. Поміркуйте, що буде далі.

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16. Послухайте пісню «Дощик». (музика А. Мігай, вірші Н. Кулик)

Слайд17. Розучуємо текст пісні «Дощик».

Слайд18. Виконуємо пісню «Дощик».

Слайд19. Гімнастика для очей

Слайд20-21. Запам’ятайте!

Слайд22. Пригадайте.

Слайд23. Виконайте ритмічні композиції «Танок осіннього дощу».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Колективна робота. Придумайте гру із чарівним кубиком «Тривалості нот і пауз».

Підсумок

Слайд25. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд26. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні