Каталог матеріалів

Урок №5 з всесвітньої історії для 7 класу. І.Я. Щупак, О.В. Бурлака та ін. - Нова хвиля міграцій у Європі.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Всесвітня історія» (підручник для 7 класу) Щупак І.Я., Бурлака О.В., Желіба О.В., Піскарьова І.О.

Урок №5. Нова хвиля міграцій у Європі.

Мета: розповісти, хто такі нормани, вікінги і варяги; пояснити, як відбувалися далекі й близькі походи норманів та до яких наслідків вони призвели; сформувати уявлення про те, як виникли і розвивалися країни Північної Європи у Середньовіччі; пояснити зміст термінів і понять «нормани», «вікінги», «варяги»; формувати вміння визначати причинно-наслідкові зв'язки між окремими подіями.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: показувати на карті територію Скандинавії; характеризувати спосіб життя вікінгів у мирний та військовий час; описувати особливості будови дракарів; визначати причини походів вікінгів; позначати на контурній карті напрями походів вікінгів; застосовувати нові поняття; робити висновки про наслідки походів вікінгів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4. Online завдання

Слайд 5. Фронтальна бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6-8. Розповідь вчителя.

Слайд 9. Робота з ілюстраціями. Творче завдання в групах.

Слайд 10. Вправа «Крісло автора».

Слайд 11. Розповідь вчителя.

Слайд 12. Робота з підручником.

Слайд 13. Розповідь вчителя.

Слайд 14. Робота з відео.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Робота з історичним джерелом.

Слайд 17-18. Розповідь вчителя.

Слайд 19. Робота з відео.

Слайд 20. Робота з відео. Вправа «Закінчіть речення».

Слайд 21. Робота з підручником. Прийом «Читаємо і запитуємо.

Слайд 22. Бесіда. Робота в групах.

Слайд 23. Робота з картою. Робота в групах.

Слайд 24. Робота в групах. Практичне завдання.

Слайд 25. Вправа «Крісло автора».

Слайд 26. Метод «Мозковий штурм».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 27-28. Online завдання

Слайд 29. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні