Каталог матеріалів

Урок №5 з хімії для 7 класу за О. Григорович - Науковий підхід у хімії

« »____________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас О.В. Григорович, О.Ю. Недоруб («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №5. Науковий підхід у хімії

Мета: Навчити учнів наукового підходу в хімії. Навчити учнів зрозуміти закономірності, на яких базується сучасна хімія, і застосовувати ці знання в реальних життєвих ситуаціях. Навчити розрізняти гіпотезу, теорію та закономірності. Навчити методу спостереження. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій. усвідомлювати, що знання, зокрема про природу, є продуктом діяльності (переважно експериментальної) наукової спільноти впродовж багатьох століть.

Очікувані результати: Учні зможуть розрізняти гіпотезу, теорію та закономірності під час спостережень та інтерпретації результатів експерименту. Вони розвинуть здатність аналізувати інформацію, пов’язану з хімічними процесами, порівнювати властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки та робити обґрунтовані висновки. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Виконання найпростіших хімічних операцій?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Сьогодні ми розглянемо важливу тему — науковий підхід у хімії. Цей підхід є основою для розуміння складних хімічних процесів і явищ, які відбуваються навколо нас. Вивчаючи його, ми навчимося не лише спостерігати за хімічними змінами, але й пояснювати їх, використовуючи експерименти, логічне мислення та аналіз результатів. Такий підхід допоможе нам глибше зрозуміти закономірності, на яких базується сучасна хімія, і застосовувати ці знання в реальних життєвих ситуаціях..

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Науковий підхід

Слайд 8. Спостереження та експеримент

Слайд 9. Спостереження

Слайд 10. Гіпотеза

Слайд 11. Гіпотеза та дослідницький метод

Слайд 12. Принцип наукового підходу

Слайд 13. Принцип наукового підходу

Слайд 14. Фіксування результатів вимірювання

Слайд 15. Уявний експеримент

Слайд 16. Основні принципи фіксування результатів експерименту

Слайд 17. Основні принципи фіксування результатів експерименту

Слайд 18. Основні принципи фіксування результатів експерименту

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20-24. Робота на уроці.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 25. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні