Каталог матеріалів

Урок №5 з української літератури для 7 класу за О. Авраменко - Народні наймитські, рекрутські, солдатські, жовнірські пісні: «Ой матінко-вишня», «В суботу пізненько»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 5.

Тема. Народні наймитські, рекрутські, солдатські, жовнірські пісні: «Ой матінко-вишня», «В суботу пізненько», «Ой хмариться, туманиться..»

Мета: ознайомити учнів з народними наймитськими, рекрутськими, солдатськими, жовнірськими піснями; визначити їхні тематичні особливості та змістове навантаження; розвивати вміння аналізувати літературні твори, зокрема народні пісні, з погляду їх жанрових особливостей та образності; формувати навички усного мовлення учнів, розширювати їхній лексичний запас; виховувати любов до української народної творчості, розуміння її ролі у формуванні національної свідомості та культурної спадщини; підкреслити важливість збереження народних традицій та передавання їх наступним поколінням.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає зміст народних наймитських, рекрутських, солдатських, жовнірських пісень: «Ой матінко-вишня», «В суботу пізненько», «Ой хмариться, туманиться..»; розуміє тематичні та жанрові особливості пісень; розпізнає основні символи та образи, що використовуються в піснях; аналізує зміст пісень та визначати їхні головні ідеї; знаходить і пояснює художні засоби, що використовуються в текстах пісень; розв’язує тестові завдання на відповідність.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Питання – відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 7-8. Опрацювання статті «Наймитські пісні» на с. 16-17.

Слайди 9-11. Читання пісні «Ой матінко-вишня» (с. 17-18).

Слайд 12. Аналізуємо прочитане.

Слайди 13-14. Опрацювання статті «Солдатські, рекрутські та жовнірські пісні» на с. 18.

Слайд 15. Читання пісні «В суботу пізненько» (с. 18-19).

Слайд 16. Аналізуємо прочитане.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Опрацювання статті на с. 19.

Слайди 19-20. Читання пісні «Ой хмариться, туманиться» (с. 19).

Слайд 21. Тарас Чубай «Ой хмариться, туманиться».

Слайд 22. Аналізуємо прочитане.

Слайд 23. Міркуємо.

Слайд 24. Визначте різновид вивченої суспільно-побутової пісні за кожним художнім образом.

Слайд 25. Творча майстерня. Доберіть і запишіть у зошит до кожного різновиду суспільно-побутових пісень по 5–7 слів-асоціацій (художній образ, географічна назва, стать або / і вік людини, соціальний статус, настрій та ін., за зразком).

Закріплення вивченого

Слайди 26-27. Гра «Так / Ні».

Слайд 28. Увідповідніть уривок із суспільно-побутової пісні з її різновидом.

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 30. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні