Каталог матеріалів

Урок №5 з музичного мистецтва для 7 класу за Л. Кондратовою - Етнічне мистецтво інших народів

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №5. Етнічне мистецтво інших народів

Поняття етнічне мистецтво країн. Етнічний унікальний спів різних країн. Музичні інструменти різних країн. Танці народів світу. Поняття реп.

СММ: Унікальний народний спів: норвезький етнічний спів кульнінг, німецький, австрійський спів йодль. Українська народна пісня «Рано-раненько» (у виконанні гурту GO-A; фрагмент). Українська народна пісня «Що з-під дуба» (у виконанні гурту ДахаБраха; фрагмент) Д. Медальє, С. Беґер, Дж. Вайт. TOY (у виконанні Н. Барзілай; фрагмент). Музичний калейдоскоп: фрагменти арабської, індійської, грецької, іспанської, африканської, японської, австралійської етнічної музики. Відеофрагменти ірландського, сербського, польського народних танців. Відеофрагмент іспанського танцю фламенко. В. Зубицький. Сюїта «Українські танці» (у виконанні тріо «CONTEMP»; фрагмент).

ХДТ: «Мова, наша мова» (слова Ю. Рибчинського та Л. Лазурко, музика П. Табакова)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Обговоріть.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5-7. Перша зупинка – «Співоча»

Слайд8. Пригадайте.

Слайд9. Перша зупинка – «Співоча»

Слайд10. Прослухайте: українська народна пісня «Рано-раненько» (у виконанні гурту «Go_А»).

Слайд11. Прослухайте: українська народна пісня «Що з-під дуба» (у виконанні гурту «ДахаБраха»).

Слайд12. Обговоріть.

Слайд13. Перша зупинка – «Співоча»

Слайд14. Прослухайте: Д. Медальє, С. Беґер, Дж. Вайт TOY (у виконанні Н. Барзілай).

Слайд15. Обговоріть.

Слайд16. Скористайтеся власним ґаджетом і дізнайтеся більше про виконавицю та пісню, що принесла їй перемогу.

Слайд17. Друга зупинка – «Музичні інструменти особливого звучання»

Слайд18. Послухайте: музичний калейдоскоп: фрагменти арабської, індійської, грецької, іспанської, африканської, японської, австралійської етнічної музики.

Слайд19. Обговоріть.

Слайд20. Третя зупинка – «Танцювальна»

Слайд21. Перегляньте: відеофрагмент ірландського народного танцю.

Слайд22. Перегляньте: відеофрагмент сербського народного танцю

Слайд23. Перегляньте: відеофрагмент польського народного танцю.

Слайд24. Перегляньте: відеофрагмент іспанського танцю фламенко.

Слайд25. Обговоріть.

Слайд26. Запам’ятайте.

Слайд27. Третя зупинка – «Танцювальна»

Слайд28. Прослухайте: В. Зубицький. Сюїта «Українські танці» (у виконанні тріо «CОNTEMP»)

Слайд29. Обговоріть.

Слайд30. Гімнастика для очей

Слайд31. Послухайте пісню «Мова, наша мова» (слова Ю. Рибчинського та Л. Лазурко, музика П. Табакова)

Слайд32-34. Розучуємо пісню «Мова, наша мова»

Слайд35. Виконуємо пісню «Мова, наша мова»

Слайд36. Запам’ятайте.

Слайд37. Об’єднайтеся у дві групи. В кожній групі розподіліть між собою фрази і спробуйте виразно прочитати реп.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд38. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд39. Самостійне дослідження, медіапошук

Рефлексія

Слайд40. Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні