Каталог матеріалів

Урок №5 із зарубіжної літератури для 7 класу. Є. Волощук, О. Слободянюк - Цінність прощення в притчі про блудного сина

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку зарубіжної літератури з використанням навчального посібника «Зарубіжна література» (підручник для 6 класу) Є. Волощук

Урок №5. Цінність прощення в притчі про блудного сина; інакомовний зміст образів батька, блудного сина та його брата

Мета: ознайомити з матеріалом про біблійні «вічні образи», навести їх приклади; ознайомити зі змістом біблійної притчі про блудного сина, вчити переказувати текст та відповідати на питання за змістом прочитаного; охарактеризувати порушені моральні проблеми, пояснити інакомовний зміст образів батька, блудного сина; вчити визначати в почутому ключові слова й за їхньою допомогою відтворювати зміст почутого, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлювати власне ставлення до почутого; вчити складати тези до опрацьованого навчального матеріалу за допомогою ключових слів, порівнювати та зіставляти окремі мовні явища в художніх творах та медіатекстах; виховувати позитивні якості характеру на основі загальнолюдських цінностей.

Очікувані результати: виразно читає та переказує біблійні перекази відповідно до поставлених завдань; знаходить у них відповіді на поставлені запитання та наводить відповідні цитати; характеризує порушені моральні проблеми, пояснює інакомовний зміст образів батька та блудного сина; самостійно визначає і занотовує ключові слова та фрази в почутому й відтворює за ними зміст матеріалу; логічно структурує власне повідомлення, добираючи стиль мовлення відповідно до мети, потреб й умов спілкування; висловлює в усній формі своє ставлення до зображених ситуацій та утверджуваних цінностей, аргументуючи власну оцінку цитатами з тексту та прикладами зі свого життєвого досвіду, а також обґрунтовуючи значення закарбованих у біблійних переказах загальнолюдських цінностей для власного життя; формулює висновки щодо змісту опрацьованих біблійних переказів та розкриває їхню актуальність перед викликами сучасності в контексті загальнолюдських цінностей; порівнює персонажів одного біблійного переказу, а також зіставляє біблійні перекази з їхніми втіленнями в різних видах мистецтва; оформлює власне висловлення згідно з усталеними словотвірними, лексичними, орфографічними, граматичними, пунктуаційними та стилістичними нормами; добирає доречні засоби мовної виразності для оформлення власного висловлення; працює з онлайн-джерелами в захищеному цифровому середовищі

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Бесіда

Слайд 4. Слово вчителя. Очікувані результати

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5-6. Розповідь вчителя

Слайд 7. Літературознавчі терміни та поняття

Слайд 8. Робота з підручником

Слайд 9. Вправа «Крісло автора»

Слайд 10. Бесіда

Слайд 11. Творче завдання

Слайд 12. Бесіда

Слайд 13. Робота в парах

Слайд 14. Бесіда

Слайд 15. Online завдання

Слайд 16. Гімнастика для очей

Слайд 17. Робота з підручником

Слайд 18. Письмове завдання

Слайд 19. Бесіда

Слайд 20. Письмове завдання

Слайд 21-22. Розповідь вчителя

Слайд 23-25. Робота з ілюстраціями

Слайд 26. Робота з підручником

Слайд 27. Робота з ілюстраціями

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні