Каталог матеріалів

Урок №49 для 1 класу з "Я досліджую світ" за І. Грущинською - Урок-екскурсія. Хто працює в школі?

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинська, З. Хитра, І Дробязко.

Урок №49. Урок-екскурсія. Хто працює в школі?

Мета: розширити і закріпити знання учнів про професії, люди яких працюють в школі, трудові дії та знаряддя праці, про важливість і значення кожної з професій людей, результатами праці яких ми найчастіше користуємося у повсякденному житті; виховувати шанобливе ставлення до представників різних професій, вчитися бути вдячними людям, які нас оточують.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3-4. Вправа «Синоптик»

Слайд5. Відгадай загадку.

Слайд6. Розкажи.

Слайд7. Прочитай.

Слайд8. Поспілкуймося.

Слайд9. Поміркуй.

Слайд10. Відгадай загадку.

Слайд11. Як називається професія цієї людини?

Слайд12-13. Прочитай.

Слайд14. Працюємо в групах.

Слайд15. Закінчи речення.

Слайд16. Фізкультхвилинка.

Слайд17. Гра «Відгадай, хто ти?» На аркуші паперу написані професії, люди яких, працюють в школі. Учитель прикріплює аркуш із назвою професії на спину кожного учасника, але так, щоб діти не бачили своїх назв. Гравці повинні ставити одне одному запитання, щоб відгадати хто вони. Відповіді можуть бути тільки «так» або «ні».

Слайд18. Поміркуй.

Слайд19. Як звуть медичну сестру нашої школи?

Слайд20. Як звуть кухаря школи?

Слайд21. Як звуть бібліотекаря нашої школи?

Слайд22. Як звертатися до прибиральниць нашої школи?

Слайд23. Поміркуй.

Слайд24. Поясни прислів’я.

Слайд25. Висновок.

Слайд26. Творче завдання.

Слайд27-29. Хто тут працює? Обери.

Слайд30. Поміркуй.

Слайд31. Крісло автора.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Гра «Так чи ні?» Діти, ви, звісно не могли не помітити, що наша школа дуже велика. У цьому приміщенні навчаються багато школярів, трудяться чимало вчителів та інших працівників. Сьогодні – день екскурсії. Ми з вами будемо вивчати, що, окрім нашого кабінету, є в нашій школі. Всі шикуємося ланцюжком. Це - «гусінь». Учитель – «голова», останній учень «хвіст».

За сигналом учителя «гусінь» починає рухатися вперед.

  • Гра «Так чи ні»
  • Наша школа велика і гарна. (Так)
  • У ній мало класних кімнат і кабінетів. (Ні)
  • Коридори та приміщення нашої школи чисті, і затишні. (Так)
  • Вони виглядали б так само, якби нашу учні не були дбайливими і бережливими. (Ні)
  • Наша спортивна зала – приміщення для занять фізкультурою і спортом. (Так)
  • В актовій залі багато книжок. (Ні)
  • Коли настає час обіду, потрібно йти до методичного кабінету. (Ні)
  • У школі працюють учителі, кухарі, лікар, бібліотекар, прибиральниці, черговий. (Так)
  • У школі не можна смітити, шкільне майно псувати, ламати. (Так)
  • Чи згодні ви з тим, що наша школа має все необхідне для того, аби діти – школярі в ній добре навчалися? (Так)

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні