Каталог матеріалів

Урок №49 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Дієприкметник як форма дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №49. Дієприкметник як форма дієслова

Мета: ознайомити учнів із дієприкметником як особливою формою дієслова, його граматичними ознаками та синтаксичною роллю, розвивати вміння знаходити дієприкметники в текстах, аналізувати їхню роль у реченнях, правильно утворювати активні та пасивні дієприкметники, формувати навички правильного використання дієприкметників у мовленні, виховувати інтерес до вивчення української мови та її багатства.

Очікувані результати: формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння, пояснює причини відповідного емоційного стану в типових життєвих ситуаціях, використовує різні складники друкованого чи цифрового текстового джерела інформації (рубрикацію, заголовки, скорочення, виділення тощо) для оптимізації роботи з текстовою інформацією, обстоює власну позицію щодо порушеної проблеми, аналізуючи й узагальнюючи різні погляди та ідеї;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. А. Поміркуйте, у якій колонці наведено словосполучення з дієприкметниками, а в якій – із прикметниками.

Слайд 8. Ознайомся. Загальне значення.

Слайд 9. Ознайомся. Морфологічні ознаки та синтаксична роль.

Слайд 10. І. Прочитайте речення. Доведіть, що виділені слова – дієприкметники. Визначте їхній рід і число.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. ПОПРАЦЮЙТЕ ПАРАХ. Розподіліть мок собою групи словосполучень. Випишіть зі своєї групи словосполучення з дієприкметниками. Перевірте одне в одного виконання.

Слайд 13. Ознайомся. Групи за значенням.

Слайд 14. І. Прочитайте речення. З’ясуйте, які з виділених дієприкметників активні, а які – пасивні.

Слайд 15. І. Прочитайте текст і визначте ключові слова. Який висновок у ньому зроблено?

Слайд 16. ІІІ. Розгляньте діаграму. Доповніть усно прочитаний текст інформацією (1-2 речення), поданою на діаграмі.

Слайд 17. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 18. Знайдіть для кожного дієприкметника місце загадках (форму слова можна змінювати). З'ясуйте, які це дієприкметники – активні чи пасивні. Відгадайте загадки.

Слайд 19. Перевіряємо.

Слайд 20. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви з однокласником / однокласницею готуєте презентацію. Складіть усно діалог (4-6 реплік), можливий у цій ситуації, використавши кілька дієприкметників. Ви можете скористатися поданими словосполученнями.

Слайди 21-22. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні