Каталог матеріалів

Урок №47 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Досліджую закінчення прикметників жіночого роду в давальному і місцевому відмінках

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 47. Досліджую закінчення прикметників жіночого роду в давальному і місцевому відмінках

Мета: дослідити закінчення прикметників жіночого роду в давальному і місцевому відмінках; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Валіза».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 8.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9-11.  Вправа 1. Прочитай словосполучення, які записали Щебетунчик і Читалочка. Перевір, у кого відмінкові закінчення прикметників записано правильно. Скористайся правилом.

Слайд 12.  Вправа 2. Склади речення із словосполученнями з попереднього завдання і запиши. Познач закінчення прикметників.

Слайд 13-14.  Вправа 3. Добери прикметники до виділених іменників і запиши утворені речення. Познач відмінок прикметників.

Слайд 15-18. Вправа 4. Прочитай повідомлення Родзинки про країну, в якій вона побувала. Чи здогадуєшся, як називається ця країна? Перевір себе, склавши слово з виділених у тексті букв.

Слайд 19. Вправа 5. Спиши перше речення з повідомлення Родзинки, дібравши пропущені закінчення. Підкресли прикметники. Познач їхній відмінок.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Інформація про Туреччину.

Слайд 22-23. Вправа 6. У якій теплій країні ти був/була або мрієш побувати? З якою метою? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 24. Вправа 7. Родзинка познайомилася з турецькими школярами. Прочитай їхні імена. Визнач, яке з них належить хлопчикові, а яке — дівчинці, якщо відомо, що в імені дівчинки є м’який приголосний звук.

Слайд 25. Вправа 8. Від турецьких друзів Родзинка почула ввічливі слова. Прочитай, як вони звучать. Як ти вважаєш, чи схожі турецька й українська мови?

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 28-30. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні