Каталог матеріалів

Урок №46 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Утворюю слова за допомогою суфіксів. Написання тексту про свої вподобання з обґрунтуванням власної думки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 46.  Утворюю слова за допомогою суфіксів

Мета: вчити утворювати слова за допомогою суфіксів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6-7. Вправа 1. Допоможи Родзинці утворити від поданих слів спільнокореневі за допомогою суфіксів. Познач закінчення, корінь і суфікс.

Слайд 8-9. Вправа 2. Запиши подані слова у дві колонки: до першої — з пестливим значенням, до другої — зі зневажливим. Познач суфікси.

Слайд 10-11. Вправа 3. Читалочка пропонує утворити й записати слова за поданою схемою. Чи всі утворені слова спільнокореневі? Поясни чому.

Слайд 12-13. Вправа 4. Щебетунчик пропонує утворити й записати назви професій від поданих іменників. Поясни, як утворилися нові слова. Познач словотворчі суфікси.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Вправа 5. Ґаджикові цікаво, яка професія тобі подобається. Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 17-20. Вправа 6. Прочитай текст і роздивись світлину на наступній сторінці. Пригадай, які замки і фортеці ти вже знаєш.

Слайд 21. Вправа 8. Разом із сусідом/сусідкою по парті виконайте завдання Щебетунчика.

Слайд 22. За інтернет-джерелами. Вікіпедія.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні