Каталог матеріалів

Урок №46 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Дієприкметник як форма дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 46.

Тема. Дієприкметник як форма дієслова

Мета: ознайомити учнів з дієприкметником як особливою формою дієслова, застосувати його граматичні ознаки, навчити розпізнавати дієприкметники в тексті та правильно їх вживати у мовленні; розвивати творчі здібності; розширювати словниковий запас; виховувати уважність до мовленнєвої культури.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розпізнає різні форми дієслова, зокрема дієприкметники; визначає рід, число, відмінок та синтаксичну роль дієприкметників; пише вільне есе; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Поєднайте дієслова та їхні форми.

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте записи в колонках.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 9-10. Запам’ятай.

Слайд 11. Випишіть дієприкметники. З перших букв виписаних слів складіть фразеологізм зі значенням «дуже багато».

Слайд 12. Зауважте.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Перепишіть речення. Надпишіть рід, число й відмінок над кожним дієприкметником. Підкресліть дієприкметники відповідно до їхньої синтаксичної ролі.

Слайд 17. Творча майстерня.

Слайд 18. Запам’ятовуємо наголос.

Закріплення вивченого

Слайд 19. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 20. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні