Каталог матеріалів

Урок №45 з курсу за "Я досліджую світ" для 4 класу за Н. Будною - Антарктида.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №45. Антарктида.

Мета: ознайомити учнів з географічними, кліматичними та екологічними особливостями Антарктиди.

Розкрити значення Антарктиди для планети, її роль у кліматичних процесах, зокрема в глобальному обігу води і підтримці температурного балансу.

Дослідити флору і фауну Антарктиди, вивчити адаптацію живих організмів до суворих умов цього континенту.

Вивчити міжнародні договори, які регулюють використання ресурсів Антарктиди та охорону її екосистем (наприклад, Антарктичний договір).

Ознайомити з основними науковими дослідженнями, які проводяться на Антарктиді.

 Розвивальна мета:

Розвивати вміння аналізувати екологічні і географічні проблеми, пов'язані з Антарктидою.

Поглибити розуміння учнів щодо змін клімату та їх впливу на полярні регіони, зокрема на танення льодовиків і підвищення рівня моря.

Розвивати здатність до критичного мислення в контексті охорони навколишнього середовища та сталого використання природних ресурсів.

 Виховна мета:

Виховувати в учнів повагу до природи і розуміння важливості збереження екосистем у різних частинах світу, зокрема в таких вразливих регіонах, як Антарктида.

Сформувати екологічну свідомість, почуття відповідальності за стан планети та за збереження унікальних природних середовищ.

Стимулювати інтерес до наукових досліджень та вивчення полярних регіонів через розвиток уявлень про наукові станції та дослідження, що проводяться в Антарктиді.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкова зустріч.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Антарктида — найпівденніший і найхолодніший материк нашої планети.

Слайд6. Розгляньте фізичну карту Антарктиди. Які океани його омивають?

Слайд7. Прибережні океанічні води та прилеглі острови разом з Антарктидою об’єднують під спільною назвою Антарктика.

Слайд8. Довідничок.

Слайд9. Рухлива вправа .

Слайд10. Найвища вершина Антарктиди — гора Вінсон (понад 5000 м).

Слайд11. Довідничок.

Слайд12. Словничок.

Слайд13. Роздивіться світлини. Установіть, з яких частин складається айсберг.

Слайд14. На території Антарктиди можна спостерігати унікальні природні об’єкти — антарктичні оазиси.

Слайд15. Клімат.

Слайд16. Довідничок

Слайд17. Українська полярна станція «Академік Вернадський»

Слайд18. Довідничок.

Слайд19. Головне про Антарктику.

Слайд20. Фізкультхвилинка.

Слайд21. Робота в підручнику.

Слайд22-23. Обговоріть.

Слайд24. Ознайомся з візитівкою Антарктиди.

Слайд25. Поясни поняття.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні